V Ústí nad Labem proběhne festival německého jazyka

regiony

Žákovské hry, setkání odbornic a odborníků na vzdělávání, ale také např. koncert hip hopového německého zpěváka Uwe Kaa – to vše nabídne Den s němčinou.

V Ústí nad Labem proběhne festival německého jazyka
Ilustrační foto
20. června 2023 - 07:00

Tradiční akce, kterou pořádá Goethe-Institut a partneři jazykové kampaně šprechtíme, proběhne v úterý 20. června v areálu kampusu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP).

Akce je připravena pro všechny učitelky a učitele němčiny, jejich žákyně a žáky, a ředitelky a ředitele základní škol nebo nižšího stupně gymnázií. V rámci programu, který začne v 8:00 h na Filozofické fakultě UJEP (FF UJEP), je připraven hudební workshop, při němž si žákyně a žáci budou moci nastudovat vlastní píseň se zpěvákem Uwe Kaa. Poté si zahrají zábavnou hru „Autobahnspiel“, jejímž smyslem je děti seznámit s německými reáliemi a pomyslně s nimi „projet“ celkem 16 německých měst.

„Celkem očekáváme okolo 200 žáků a učitelů základních a středních škol z Ústí nad Labem a Ústeckého kraje. Těší nás velký zájem a děkujeme Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně za možnost tento festival německého jazyka na jejím kampusu uspořádat,“ říká koordinátorka akce Tatyana Synková z Goethe-Institutu.

V poledne proběhne neformální setkání učitelů a učitelek němčiny, ředitelů a ředitelek škol s partnerskými organizacemi kampaně šprechtíme. Setkání poskytne účastnicím a účastníkům informace o výhodách a možnostech výuky němčiny v České republice a přehled všech nabídek a možností podpory pro svou školu.Po obědě na všechny čeká také hip hopový koncert Uwe Kaa a jeho kapely. Na konec programu je připraven workshop pro učitelky a učitele němčiny s názvem „Playing Kafka“, který představí interaktivní videohru, jež podněcuje čtenářskou gramotnost a oživuje Kafkův literární svět ve vizuálním prostoru.

„Velmi mě těší, že se tato akce v našem městě, a dokonce přímo v prostorách univerzitního kampusu koná. Jsem přesvědčená, že právě v dnešní době, kdy mnozí zpochybňují význam učení se němčině, což jen podporuje nechuť žáků k učení se tomuto jazyku, je nutné, aby se takové akce konaly. Věřím, že tato akce podpoří pozitivní vztah žáků a žákyň k učení se němčině a že i učitelky a učitelé německého jazyka díky ní získají zajímavé podněty a zároveň jistý pocit sounáležitosti a podpory své práce,“ komentuje připravovanou akci odborná didaktička působící na katedře germanistiky FF UJEP a vedoucí didaktického centra CEPRONIV Mgr. Petra Fuková, Ph.D.

Ústeckénovinky.cz informovala Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí, UJEP.

(rp, usteckenovinky.cz,foto: Goethe-Institut, autor: Petr Machan)
Anketa

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano 21%
transparent.gif transparent.gif
Ne 8%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 71%
transparent.gif transparent.gif