Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Vandal chycen chvíli po činu

Vandal chycen chvíli po činu

V sobotu 25.ledna po osmé hodině večer byla na Masarykově třídě v Olomouci oslovena hlídka městské policie mužem, který jí sdělil, že viděl na ulici Blanická muže zapalujícího plastový kontejner.

Ilustrační foto
28. ledna 2020 - 08:00

Oznamovatel dotyčného muže strážníkům popsal a řekl, že jej viděl odejít po Masarykově třídě. Strážníci projeli uvedenou lokalitu a okolní ulice a muže odpovídajícího popisu nalezli na ulici Březinova. Na místo se následně dostavil i oznamovatel a zadrženého muže označil za pachatele. Celou věc si převzala Policie ČR, která byla k celé věci na místo přivolána.

Během oslav se ztratila
Na bosou ženu s dítětem v náručí, která se pohybuje na třídě Svobody a chová se zmateně, byli v sobotu v nočních hodinách upozorněni olomoučtí strážníci. Hlídka v lokalitě kontaktovala třiadvacetiletou ženu, která neuměla česky. Po chvíli se na místo dostavil její švagr a ten strážníkům řekl, že slaví čínský Nový rok a jeho švagrová šla ven na vzduch a ztratila se. Po tomto vysvětlení se věc obešla bez dalšího řešení.


Nechal se přemluvit ke krádeži
V pátek po poledni byla do supermarketu na ulici Zikova vyslána hlídka k řešení krádeže. Zde již čekal na strážníky pracovník ostrahy s podezřelým mužem, který měl u sebe pět lahví s olivovým olejem v hodnotě necelých 1 500,- Kč. Pětadvacetiletý muž k věci sdělil, že toho dne byl na tržnici osloven dvěma muži, kteří jej požádali, aby s nimi jel do uvedeného supermarketu. Zde mu řekli, že do papírové tašky dají zboží a on ho má přenést přes pokladny. Za tuto činnost měl přislíbenou finanční hotovost. Vzhledem k tomu, že jeho kumpáni se na místě nenacházeli, bude dotyčný své jednání vysvětlovat před správním orgánem.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)