Vedení Středočeského kraje se vydalo na Kladensko

regiony

Vedení Středočeského kraje se v úterý 28. 11.  vydalo v rámci pravidelných výjezdů do regionů na Kladensko.

Vedení Středočeského kraje se vydalo na Kladensko
Výjezd vedení kraje na Kladensko
3. prosince 2023 - 12:30

První zastávkou bylo Střední odborné učiliště a Praktická škola Kladno - Vrapice. Vyučují se tu studenti v oborech Cukrář, Prodavač, Pečovatel, Zahradník, Elektrikář, Malíř/Lakýrník, Truhlář, Zedník, Kuchař, Zámečník a funguje zde také dvouletá praktická škola, jejíž absolventi najdou uplatnění například v sociálních a komunálních službách, ve výrobních podnicích a střediscích nebo v zemědělství.  

Další zastávkou v rámci výjezdu vedení kraje byla Terapeutická komunita Kladno-Dubí, příspěvková organizace kraje, která pomáhá lidem, kteří mají problém se závislostí na návykových látkách. Organizace slaví v letošním roce již 25 let fungování a ročně pomůže zhruba 1200 klientům.

Další zastávkou byl Ryor. Možná jste netušili, že výrobce této české kosmetiky sídlí v obci Kyšice na Kladensku. A právě sem zavítala krajská rada v rámci třetí zastávky při svém výjezdu na Kladensko. Firma vznikla v 90. letech minulého století v rodinném domku a postupně se z ní stal úspěšný podnik. Vedení firmy v rodinném kruhu zůstalo. Dnes Ryor vyrábí více než 200 druhů kosmetických přípravků na bázi vysoce aktivních látek pro všechny typy pleti a věkové kategorie.

Vedení kraje také nemohlo vynechat  Oblastní nemocnici Kladno. V letošním roce slaví již 120 let svého fungování a od té doby prošla množstvím rozšíření a modernizací, nyní probíhá rekonstrukce bloku C2, ve kterém budou umístěny tyto oddělení:

    Ambulance pediatrie, lůžkové oddělení
    Neonatologie
    Dětská JIP
    Oddělení šestinedělí
    Gyncentrum, ultrazvuk, CTG (Kardiotokografie)
    Ambulance urologie, zákrokový sálek a urogynekologie
    Ambulance ortopedie, lůžkové oddělení a speciální vyšetřovna
    Ambulance neurologie
    Lůžková část neurologie a urologieNávštěva vedení Středočeského kraje byla zakončena debatou ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. Hejtmanka Pecková i radní hovořili o svých resortech, ale byl dán i prostor na prodiskutování témat, která příchozí občany nejvíce zajímala.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)


Anketa

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano 44%
transparent.gif transparent.gif
Ne 28%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 28%
transparent.gif transparent.gif