Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Vernisáž výstavy "Ota Pavel – známý i neznámý" byla úspěšná

Vernisáž výstavy "Ota Pavel – známý i neznámý" byla úspěšná

Výstava byla vytvořena v rámci projektu Židovští autoři Středočeského kraje ve spolupráci SVK v Kladně a spolku Buštěhrad sobě.

Předávání cen vítězům výtvarné soutěže
24. června 2019 - 12:30

Na vernisáž výstavy o známém spisovateli se přišlo podívat více než 70 hostů včetně rodiny a příbuzných slavného spisovatele. Program vernisáže byl bohatý, po úvodních proslovech kurátorky výstavy IvonyKasalické a zástupce Středočeského kraje Ing. Zdeňka Štefka byla předána ocenění dětem, které zvítězily ve výtvarné soutěži na téma Ota Pavel – oceněno bylo přes 50 prací, z nichž vystaveno v prostorách knihovny mohlo být jen 32. Oceněné děti přijely z Prahy, Strakonic, Plzně a dokonce až z Rožnova pod Radhoštěm, nechyběla ani dvě ocenění pro ZŠ Oty Pavla Buštěhrad. Ocenění (diplomy, vítězné práce sponzorsky vytištěné firmou Atlas Advertising Group – Janem Zelenkou, knihy od spolku Buštěhrad sobě a SVK v Kladně a volné vstupenky do Buštěhradského muzea O. Pavla) předali dětem Ing. Zdeněk Štefek a zástupce spolku Buštěhrad sobě Sylva Malá.

Vernisáž pak pokračovala projekcí čtyř filmů FAMU na téma povídek O. Pavla – filmy
Vladimíra Merty(1975), Karla Smyczka (1975) a Miroslava Balajky (1982). V závěru slavnostní akce představil svůj film z FAMU z roku 1983 Milan Šteindler, který po zhlédnutí pobesedoval s návštěvníky o jeho vzniku.Výstavu můžete navštívit zdarma až do 10. 9. 2019 v prostorách SVK v Kladně. Po skončení výstavy v SVK v Kladně se stane výstava putovní a bude možné si ji zapůjčit i do jiných organizací či knihoven. Oceněné dětské práce z výtvarné soutěže budou vystaveny ve vstupní hale muzea O. Pavla v Buštěhradě.

Výstava byla vytvořena v rámci projektu Židovští autoři Středočeského kraje ve spolupráci SVK v Kladně a spolku Buštěhrad sobě
                                                                                                                                                                                                           Ota Pavel a Arnošt Lustig
                                                                                                    

Středočeskénovinky.cz informovala Mgr. Ivona Kasalická,  Středočeská vědecká knihovna v Kladně.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:R.Unger,SVK Kladno)