Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Vítání ptačího zpěvu proběhlo pouze virtuálně

Vítání ptačího zpěvu proběhlo pouze virtuálně

Beskydské nebe jsme otevřeli v den Vítání ptačího zpěvu, i když tentokráte část pouze virtuálně.

Ilustrační foto
7. dubna 2020 - 12:00

V sobotu 4. dubna 2020 se tradiční Vítání ptačího zpěvu, které každoročně otevírá Naučnou stezku Beskydské nebe na Horečkách, nekonalo. Přesto ale minulí, stávající i budoucí návštěvníci dostali malý dárek. Virtuální prohlídku jedné z nejkrásnějších částí stezky - vzdušného chodníku s expozicí Život  v korunách stromů, která bohužel musí být v těchto dnech pro veřejnost kvůli pandemii uzavřena.

„Letos poprvé po pěti letech se nám vzhledem ke stávající situaci související s epidemií Covid-19 nepodařilo společně s lidmi otevřít turistickou a kulturní sezónu v Amfiteátru na Horečkách. Proto jsme se rozhodli dát jim takový malý virtuální dárek. Když už jsme se nemohli vidět osobně, připravili jsme pro ně virtuální prohlídku jednoho ze zastavení, expozice Život v korunách stromů, která se nachází na vzdušném chodníku ve výšce až 16 m nad zemí.  Je to taková pozvánka na později k nám do Beskydského nebe," uvedl Marian Žárský, vedoucí Městského kulturního střediska.


Naučná stezka Beskydské nebe - Život v korunách stromů je nyní přístupná kromě zastavení číslo dvě, vzdušného chodníku s expozicí Život v korunách stromů. Odkaz na virtuální prohlídku expozice Život v korunách stromů naleznete na webových stránkách Turistického informačního centra a sociálních sítích.Naučná stezka Beskydské nebe je dlouhá více jak tři kilometry a nabízí osm zastavení. Provede zájemce lokalitou Horeček, které se nacházejí na katastru Frenštátu pod Radhoštěm a obce Trojanovice a patří do Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Během cesty návštěvníci překonají převýšení 155 m a 428 schodů podél skokanského můstku, vyzkouší bosý chodníček, zastaví se u Mařenčiny studánky a mnohé další.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Ing. Iva Vašendová, tisková mluvčí Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)