Svátek má: Bořivoj

Regiony

Velikost textu:

Volavka lákala muže, její komplicové je pak oloupili

Volavka lákala muže, její komplicové je pak oloupili

Rozdělené role měli dva muži a jedna žena, které policisté v Ostravě policie Ostrava v těchto dnech obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Ilustrační foto
21. července 2021 - 12:00

Odvést taxíkem do místa trvalého bydliště slíbila jedné červnové noci před barem v centru Ostravy mladá žena „společensky unavenému“ muži. Místo toho důvěřivce odvedla jen o pár ulic dál, posadila před dům na schodiště a odešla. Na to již čekali její dva společníci, kteří k poškozenému muži měli přijít, znemožnit mu pohyb a z kapsy kalhot vytáhnout mobilní telefon v hodnotě zhruba  2000 korun.

O pár dnů později stejná žena vylákala na schůzku v odlehlé lokalitě na pomezí katastru Ostravy a Hlučína muže, se kterým se seznámila na internetu. Vzápětí se k nim přidali ženy společníci a pod pohrůžkou fyzického násilí znásobené bodnořeznou zbraní měli požadovat vydání všech věcí.

Poškozený se jim to snažil rozmluvit, ale neuspěl. Jeden z pachatelů měl přeříznout popruh tašky, kterou měl muž zavěšenou přes rameno a ve které měl osobní doklady, klíče, finanční hotovost a mobil. Poté všichni tři odešli. Také zde vznikla poškozenému škoda ve výši něco málo přes 2000 korun.


Profesionální práci ostravských kriminalistů byli během několika dnů všichni tři pachatelé dopadeni. Jelikož v obou případech se zmocnili věcí násilím nebo pohrůžkou násilí, byli   obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

Současně kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obou obviněných mužů (23 a 38 let) do vazby, což soudce akceptoval. Žena (27 let) je stíhaná na svobodě.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: PČR MSK)