Svátek má: Anežka

Regiony

Velikost textu:

Všech pět nemocnic má připravené plány pro návrat operativy

Všech pět nemocnic má připravené plány pro návrat operativy

Vláda ČR svým rozhodnutím opět umožní nemocnicím plánovat a poskytovat plánovanou operativu. Všech pět nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina má už nyní podle náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného připravené plány, jak postupně obnovit provozy.

Ilustrační foto
25. listopadu 2020 - 11:00

A to tak, aby současně zachovaly zálohy pro pacienty s COVID-19. „První nově zařazené výkony se budou ve většině případů týkat onkogynekologických a urologických operací. Ty byly odloženy o několik týdnů, pacienti déle čekat nemohou.

Pro zahájení operativy je klíčové uvolnění kapacit oddělení ARO, odhaduji, že první operace by mohly být provedeny už koncem tohoto týdne“ informoval Vladimír Novotný.


Na rozhodnutí ministra zdravotnictví Blatného jsou nemocnice zřizované Krajem Vysočina už několik týdnů připravené. Nastartování plánované operativy mají zažité ještě z letošního jara.

„Z našich statistik je patrné, že běžná operativa klesla v nemocnicích Kraje Vysočina oproti stejnému období loňského roku na méně než polovinu,“ doplnil Vladimír Novotný.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)