Svátek má: Gustav

Regiony

Velikost textu:

Vsetín ještě zelenější. Intenzívní údržba travních ploch

Vsetín ještě zelenější. Intenzívní údržba travních ploch

Město Vsetín pravidelně udržuje 76 hektarů městské zeleně. O sečení trávníků ve městě se stará příspěvková organizace Technické služby města Vsetína, pro zajištění efektivity sezonních prací však neseče trávu sama.

Ilustrační foto
18. května 2021 - 07:33

Na některá území je najímána externí firma, jejíž práci koordinují a kontrolují právě technické služby. Frekvence sečení je různá, mění se v závislosti na počasí, výšce travního porostu a lokalitě.

„Sečení jednotlivých lokalit je rozděleno do čtyř cyklů. Například centrum města je zařazeno do intenzivně ošetřovaných travnatých ploch s plánovanými čtyřmi až šesti cykly seče. Termíny jednotlivých cyklů jsou stanoveny orientačně a dle aktuální situace jsou měněny, případně vypuštěny,“ vysvětlil místostarosta Pavel Bartoň, který má v gesci životní prostředí.

Letos začíná, kvůli chladnému jaru, sečení travních ploch ve městě později než minulý rok. První seč byla zahájena ve druhém květnovém týdnu v centru a v parku na Trávníkách.  Ve druhé polovině května pak bude následovat postupné sečení dalších lokalit, především sídlišť.


„Tam pracovníci technických služeb vytipovali plochy, na kterých bude, z důvodů podpory rozmanitosti druhů rostlin a užitečného hmyzu a pro zadržování vody, prováděno sečení s menší frekvencí. Na ošetřovaných loukách budou také ponechána květnatá místa s větším výskytem lučního kvítí,“ dodal místostarosta Bartoň.

V těchto dnech zahájili pracovníci technických služeb výsadby letniček do záhonů a mobilních nádob, kterých je ve městě více než sto kusů. Mosty budou opět zdobit truhlíky, v centru zase kaskády a závěsné květináče vysázené muškáty. Na náměstí Svobody bude osázeno 22 plastových květináčů letničkami.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Zlín)