Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Vsetínské Alcedo čekají opravy, hotovo bude ještě v červnu

Vsetínské Alcedo čekají opravy, hotovo bude ještě v červnu

V budově střediska volného času Alcedo na ulici Záviše Kalandry probíhají v těchto dnech stavební práce. Dojde k rekonstrukci další části hygienického zázemí a nové podlahy se dočká jedna z tělocvičen.

Alcedo Vsetín
22. června 2021 - 07:30

Už v loňském roce Alcedo provedlo rekonstrukci části hygienického zázemí v hlavní budově, které využívají zaměstnanci střediska a uživatelé klubu. Přišla tehdy na více než dva miliony korun. Letos bude Alcedo v obdobné činnosti pokračovat v severní části budovy, do níž se vchází vedlejším vchodem a sídlí zde rodinné a mateřské centrum a najdete tam i tělocvičny.

„Obnovy se dočká hygienické zázemí ve druhém a třetím nadzemním podlaží, kde bude provedena kompletní obnova povrchů, tedy omítek, obkladů a dlažeb, dojde k výměně zařizovacích předmětů a vzniknou zde i nové sprchy. Veškeré prostory budou opatřeny nuceným větráním pomocí ventilátorů,“ přiblížil rozsah oprav místostarosta Tomáš Pifka, do jehož gesce školství patří i provoz Alceda.

Alcedo čeká během června i další investice, a to do opravy podlahy v tělocvičně ve druhém nadzemním podlaží, kterou využívají všechny pohybové kroužky vyjma bojových umění. Dojde v ní ke stržení stávající krytiny, vyrovnání betonového povrchu a položení nové vinylové podlahy. Vše by mělo být hotovo ve druhé polovině června.


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: MÚ Vsetín)