Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Východočeské děti poměřují své znalosti o světě financí

Východočeské děti poměřují své znalosti o světě financí

Více než 20 tisíc dětí se zapojilo do 11.ročníku Soutěže finanční gramotnost. Od nejmenších školáků až po teenagery na středních školách.

Abeceda peněz 2. třídy
13. ledna 2022 - 11:30

V lednu je všechny čekají okresní kola. Ti nejlepší pak mají šanci postoupit přes krajské kolo až do slavnostního finále v budově ČNB. Ve východních Čechách se soutěže účastní 36 škol.

V první fázi soutěže se děti musely popasovat s testy, které prověřují jejich finanční gramotnost. Ty jsou rozdělené do tří věkových kategorií. „Tři nejlepší děti z každé kategorie v jednotlivých školách postupují do lednových okresních kol. V nich už budou pracovat v týmu,“ popisuje Marta Gellová, předsedkyně Rady EFPA ČR. Z tisícovky týmů pak do dalšího klání postoupí jen ti nejlepší.

Na Královéhradecku a Pardubicku se do soutěže zapojilo celkem 36 škol. Které týmy si v ostré konkurenci poradí nejlépe, bude jasné 5. února.

Soutěž Finanční gramotnost připravuje organizace METODICA spolu s Evropskou asociací finančního plánování (EFPA) a s podporou MŠMT ČR.  Hlavním partnerem je Abeceda peněz od České spořitelny, což je největší program na finanční vzdělávání dětí v ČR.„Abeceda peněz má mnohaleté zkušenosti s výukou finanční gramotnosti dětí všech věkových kategorií. Věnujeme se jim osobně i prostřednictvím on-line hodin. S pomocí profesionálních pedagogů pro ně vyvíjíme hry, soutěže a další pestré výukové programy,“ popisuje David Hubáček, který má finanční vzdělávání v České spořitelně na starosti. Soutěž finanční gramotnost podle něj už mnoho let pomáhá přivést pozornost veřejnosti k tématu, které je pro budoucnost naší společnosti klíčové. „Vnímáme ji jako další důležitou aktivitu na poli finanční gramotnosti. A proto ji s radostí podporujeme,“ dodává.

Pardubickenovinky.cz informovala Marta Vokurková.

(jv.pardubickenovinky.cz foto:m.vokurkova)