Svátek má: Silvie

Regiony

Velikost textu:

Vyškov: Zoo park chystá další tahák. Vracejí se psi dingo

Vyškov: Zoo park chystá další tahák. Vracejí se psi dingo

Psi dingo se po zhruba dvou dekádách vrátili do Zoo parku Vyškov. Vedení zahrady se hodlá jejich chovu věnovat a připravilo vše potřebné k výstavbě nové expozice.

Pes dingo
15. září 2020 - 11:00

Vyroste v prostoru pod voliérou Austrálie. Obecně jsou dingové v evropských zoologických zahradách spíše vzácností.

Do Vyškova nejprve z Francie přicestovali dva samci. Následně je doplnila skupina z Polska: samice a další dva samci. Zatím jsou v zázemí organizace. Nový výběh je letošní hlavní novinkou zahrady, i když k jeho dokončení dojde před příští hlavní sezónou.

„Psi dingo mají rádi větší volnost. Zhruba před 20 lety zahrada psy dingo chovala, z dnešního pohledu v malých klecích. Nyní počítáme s velkým prostorem nevyužívaného pozemku pod expozicí Austrálie, která vznikala v letech 2016 a 2017. Pod ní směrem k sídlišti Palánek jsme další využití plánovali, půjde o plnohodnotné celoroční zázemí,“ prohlásila ředitelka Zoo parkuVyškov Dagmar Nepeřená.


Období celostátní karantény zasáhlo i provoz zoologické zahrady, což znamenalo propad v příjmech. Expozice přesto vznikne, jen s dokončovacími pracemi se počítá do léta příštího roku. „Práce jsou tedy rozdělené na dvě etapy. Stavba začne na podzim, aby v ní zvířata mohla už bydlet. Dokončovací práce na dekoracích a umělých betonech plánujeme na jaro, protože to se na zimu už dělat nedá. Vyroste tak další velmi atraktivní lákadlo pro návštěvníky zahrady,“ ocenil místostarosta Vyškova Josef Kachlík s tím, že náklady jsou ve výši 5,4 milionu korun.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Vyškov)