Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Vysočina: Stoupá počet pacientů s covidem v nemocnicích

Vysočina: Stoupá počet pacientů s covidem v nemocnicích

Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví informoval o aktuálních číslech pacientů hospitalizovaných s onemocněním COVID v krajských nemocnicích.

Ilustrační foto
14. října 2021 - 11:00

Po dlouhých týdnech, kdy se čísla hospitalizovaných držela pod deseti pacienty, byla aktuálně tato hranice překročena. „V nemocnicích na Vysočině je dnes hospitalizováno 10 osob na standardních lůžcích, dvě osoby musely být připojeny na umělou plicní ventilaci a jedna je hospitalizována na JIP. Pacienti s diagnózou covid jsou prozatím hospitalizováni ve čtyřech krajských nemocnicích. Speciální lůžka prozatím nejsou vyčleněna v Nemocnici Pelhřimov,“ informoval Vladimír Novotný.
 
Z prezentovaných dat je zřejmý zásadní rozdíl mezi rok starými čísly. „Přesně před rokem 12. 10. 2020 bylo v krajských nemocnicích na Vysočině hospitalizováno 179 osob na standardních lůžcích, 13 osob na umělé plicní ventilaci a 18 lidí potřebovalo specializovanou JIP péči. Zatímco dnes nemocnice hlásí dva pozitivně testované zaměstnance, před rokem bylo mimo pracovní proces 182 zaměstnanců nemocnic a dalších 44 mělo nařízenou karanténu. Jsem přesvědčen, že na současném stavu, který nám umožňuje stále držet krajské nemocnice v běžném provozu bez omezení, se příznivě podepsala vysoká proočkovanost lidí v regionu,“ doplňuje Novotný.


I přesto, že čísla nově pozitivně testovaných se v pracovní dny na Vysočině pohybují stále kolem třiceti osob, aktivoval Kraj Vysočina opět pracovní covidovou skupinu. Podle Novotného jde o klíčové lidi z vedení nemocnic, IZS, krajské hygienické stanice i státního veterinárního ústavu.

Aktuálně řeší především operativní logistiku – např. technický stav odběrových stanů a jejich připravenost pro masivnější využití nebo podmínky pro případnou aktivaci odběrové sanitky.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)