Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Z centrálního příjmu nemocnice utekl muž s kanylou v ruce

Z centrálního příjmu nemocnice utekl muž s kanylou v ruce

V úterý  odpoledne  kontaktovala městskou policii pracovnice nemocnice  a žádala pomoc při dohledání pacienta, který jim utekl z centrálního příjmu a v ruce  měl mít zavedenou kanylu.

Muž s kanylou v ruce
23. července 2021 - 07:00

Strážníkům se  v blízkosti areálu vzápětí 44letého muže podařilo najít. Na místě kolaboval, přijet pro něj musela sanita. Hlídka poskytla asistenci při jeho převozu  do nemocnice a dalších úkonech prováděných lékařským personálem.

Dva  řidiči jeli v centru města opilí
Strážníci ze služebny  Městské policie Plzeň- Střed odhalili  v průběhu necelé hodiny noční služby ze středy na čtvrtek  dva řidiče pod  vlivem alkoholu. Krátce po čtvrt na tři ráno zaujal   strážníky muž, který usedal za volant zaparkovaného vozidla Škoda Fabia. K autu kráčel značně nejistým krokem. Podezření, že muž je pod vlivem alkoholu, se  proto rozhodli prověřit. Otočili služební vozidlo ve Štruncových sadech  a vydali se za  řidičem, který se mezitím  s autem rozjel. Řidič po chvilce v Pallově ulici po projetí zákazu vjezdu strážníkům zastavil. Strážníci 21letého mladíka vyzvali k dechové zkoušce. První měření ukázalo hodnotu 1,24 promile, při opakované zkoušce hodnotu vyšší, a to 1,35 promile.

Druhého nezodpovědného řidiče zastavili strážníci hned po třetí hodině  ráno u křižovatky ulic  Pražská a  Denisovo nábřeží.  Dechová zkouška u 51letého Plzeňana prokázala přítomnost 2,36 promile. Oběma případy se pro podezření se spáchání trestného činu zabývají policisté ČR.

Seniorka upadla při zalévání květin, vstát jí pomohli strážníci
Ve středu před třetí hodinou odpoledne se rozezněl tísňový signál Linky seniorů. Oznamoval, že je  v nouzi 73letá žena z Těšínské ulice. Důchodkyni  strážníci našli ležet na zemi na balkoně, kde upadla, když se jí při zalévání květin zatočila hlava  a sama už nedokázala vstát.  Paní  byla při vědomí, cítila se být v pořádku.  Strážníci ji pouze pomohli na nohy, odvedli  ji  do pokoje a uložili do postele.


Cizinka se svlékla na ulici
Třiačtyřicetiletá cizinka se bude před přestupkovou komisí ÚMO Plzeň 3 zodpovídat ze vzbuzování veřejného pohoršení  a neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Protiprávního jednání  se žena dopustila v  dopoledních hodinách v centru Plzně  na Americké třídě.

Hlídka městských policistek měla obavu o její zdraví, když ji uviděla pospávat na lavičce. Všimla  si u ní totiž zakrvácení v obličeji, a proto ji probudila.  Místo vděku městské policistky sklidily  však nadávky.  Žena odmítala předložit  doklady a začala být agresivní. Ve chvíli, kdy uviděla  další přicházející strážníky, začala  se obnažovat, postupně svlékala veškeré oblečení, co měla na  sobě a rozhazovala jej kolem sebe.  Protože  v opilosti nekontrolovala své chování, rozhodli se ji strážníci odvézt na záchytku. Hned po umístění do vozidla začala žena  kolabovat a padat do bezvědomí. Než však  na místo dorazili  přivolaní záchranáři, cizince otrnulo a opětovně strážníky urážela. Lékařka ženu vyšetřila  a potvrdila, že dotyčná je schopna pobytu v protialkoholní záchytné stanici

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)