Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Za pacienty do nemocnice budou moci přijít návštěvy

Za pacienty do nemocnice budou moci přijít návštěvy

Pacienti v nemocnicích i klienti domovů pro seniory se dočkají. Od pondělí 25. května za nimi opět budou moci chodit návštěvy.

Klaudiánova nemocnice
25. května 2020 - 12:30

Jak to bude v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici, o tom informovala mluvčí Hana Kopalová:  "Návštěvy budou povoleny v době od 14 do 17 hodin na všech odděleních, výjimky určuje ošetřující lékař  Veřejnost musí počítat s dodržováním mnoha hygienických opatření," uvedla Hana Kopalová.

K těm nejzásadnějším patří dodržovat trvalé nošení roušek. V žádném případě není přípustné, aby si návštěva roušku v průběhu návštěvy sundávala. Návštěvy si musí desinfikovat při příchodu do nemocnice a před vstupem na pokoj ruce. Vstup do hlavního areálu nemocnice je pouze hlavním vchodem z třídy Václava Klementa, kde je příchozím měřena teplota termokamerou.


V budovách dětského oddělení, porodnice, gynekologie a v budovách následné péče Na Celně a v Mnichově Hradišti bude před vstupem povinně měřena teplota personálem nemocnice. Návštěvník nebude vpuštěn na oddělení, pokud bude vykazovat příznaky respiračního onemocnění a  nemocnice nedoporučuje, aby nemocné chodily navštěvovat děti. Na pokoj budou vždy vpuštěny současně maximálně dvě osoby. Dle zdravotního stavu pacienta je vhodné využívat pro návštěvy prostory mimo pacientské pokoje.

"Nemocnice žádá veřejnost, aby respektovala všechna doporučení – při jejich nedodržování může být vykázána bezpečnostní agenturou z areálu nemocnice. Je nutné respektovat aktuální zdravotní stav pacientů a brát ohled na jejich sníženou imunitu a zbytečně neohrožovat zdraví pacientů," dodala Hana Kopalová.

Skanzen v Přerově nad Labem ožívá

Za dodržování přísných hygienických opatření budou povoleny návštěvy i v dalších krajských nemocnicích. Podrobnosti a podmínky lidé najdou na webových stránkách příslušných nemocnic.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)