Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Začíná rekonstrukce bývalého módního domu Ostravica

Začíná rekonstrukce bývalého módního domu Ostravica

Někdejší módní dům, otevřený v Ostravě roku 1930, patřil od počátku k nejluxusnějším stavbám svého druhu v tehdejším Československu.

Vizualizace domu Ostravica.
3. prosince 2021 - 12:00

Po dlouhá desetiletí představoval jednu z ostravských architektonických ikon. Po letech chátrání mu nyní svitla naděje. Projekt jeho přestavby totiž získal jak potřebná povolení, tak silného finančního partnera. Už začátkem příštího roku tak začnou stavební práce, přičemž v roce 2023 by měla být „nová“ Ostravica zpřístupněna veřejnosti.

Komplex tří budov podle plánů zahrne kreativní centrum, kavárny, restaurace, ale také hudební a divadelní klub nebo konferenční sál. Znovu se objeví také prosklené zastřešení ústřední části, takže na známé schodiště opět dopadnou sluneční paprsky, tak jako před lety. Samotná rekonstrukce bude zároveň řešena citlivě, s co největším respektem k původní podobě.

Dvě z budov už jsou staticky zajištěny a připraveny k zahájení prací, třetí bude řešena zvlášť. Široké veřejnosti bude určena asi polovina zrekonstruované části. Ostatní prostory pojme připravované centrum kreativního průmyslu Business Butique Ostravica.


Budou zde laboratoře, speciální ateliéry vybavené zařízením 3D reality, kanceláře a společně sdílené prostory, jako jsou jednací a přednáškové sály. Ostravica se tedy stane místem prolínání a setkávání umění a kultury s vědou.

Předpokládaný termín dokončení rekonstrukce je v polovině roku 2023.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)