Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Západočeské muzeum v Plzni pořádá příměstský tábor

Západočeské muzeum v Plzni pořádá příměstský tábor

Letní příměstský tábor Dobrodružství archeologie pořádá Západočeské muzeum v Plzni.

Ilustrační foto
14. srpna 2020 - 07:00

V Západočeském muzeu v Plzni se bude v termínu 17. -21. 8. 2020 konat již poosmé letní příměstský tábor Dobrodružství archeologie zaměřený na archeologii a muzejnictví.

Díky jarní epidemii se i muzeum ocitlo v mimořádných podmínkách. Rozhodli se však současnou situaci maximálně využít ve svůj prospěch a navštívit kromě pravěké vesnice v ZOO a Západočeského muzea v Plzni také pražská muzea a ukázat dětem Prahu tak, jak ji možná už nikdy neuvidí - nepřelidněnou, krásnou, tajemnou a hlavně bez turistů.


Po Praze se s ohledem na minimalizaci rizik nákazy děti budou pohybovat výhradně pěšky a postupně navštíví Dům u zlatého Prstenu, Národní zemědělské muzeum, Národní technické muzeum a Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur. Pro děti je připraven program na míru, seznámí se s archeologickými kulturami, budou si moci vzít do ruky repliky pravěkých artefaktů, dozví se zajímavosti o tajemných egyptských pyramidách a vyzkouší si proces mumifikace. Program je sestaven tak, aby děti především bavil a přinesl jim další poznání.

Plzenskenovinky.cz informovala Romana Němečková, tisková mluvčí, Západočeské muzeum v Plzni, p. o.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.)