Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Zlínský kraj chystá plán pro zvládání sucha

Zlínský kraj chystá plán pro zvládání sucha

Všechny kraje v České republice mají povinnost nejpozději do 1.února 2023 vypracovat plány pro zvládání sucha. Na jejich vyhotovení krajům přispěje Ministerstvo životního prostředí.

Ilustrační foto
26. října 2021 - 07:30

Kraj bude ještě v letošním roce vypisovat veřejnou zakázku na zpracování Plánu pro zvládání sucha a stavu nedostatku vody s předpokládanou hodnotou 1,4 milionu korun. O dotaci na jeho vyhotovení bude Zlínský kraj žádat Ministerstvo životního prostředí.

Na zpracování krajských plánů pro sucho může kraj v rámci Národního programu Životní prostředí dostat dotaci až do výše 650 tisíc korun. ,,Sucho se bohužel nevyhýbá ani Zlínskému kraji a plán pro jeho zvládání bude podkladem pro rozhodnutí o omezení nakládání s vodou, což po nás vyžaduje platná legislativa. Umožní například vytvoření komise, která rozhodne o omezení užívání vody pro zalévání nebo napouštění bazénů. Cílem je zlepšení hospodaření s pitnou vodou. Legislativa vyžaduje řešení důsledků nedostatku vody, my jsme si však plně vědomi toho, že důležité je řešit příčiny, nikoliv jen následky. A to bude v plánu také reflektováno,“ uvedla Hana Ančincová, statutární náměstkyně hejtmana, která má v gesci životní prostředí.


Žádost o dotaci na vypracování dokumentu Plán pro zvládání sucha a stavu nedostatku vody Zlínského kraje může kraj na Ministerstvo životního prostředí odeslat nejpozději do 29. října.
(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)