Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Znojmo: Díky projektu získala škola 3D tiskárnu

Znojmo: Díky projektu získala škola 3D tiskárnu

Projekt Kolumbus #2 se zaměřuje na podporu vzdělávání v různých oblastech. Jednou z nich je i finanční podpora škol na aktivity, které si škola sama vybere.

Základní škola získala 3D tiskárnu
15. dubna 2019 - 11:00

Znojemská základní škola na Pražské se rozhodla jít s dobou a svým žákům chtěla nabídnout kurz Konstruování s 3D tiskem. Díky podpoře města tak tento kurz mohli rozjet.

 
„Chtěli jsme svým žákům nabídnout techniku a dovednosti, se kterými se dnes už běžně setkávají studenti na vysokých školách, a hlavně lidé v praxi. Mohou si tak sami osahat, jaké to je programovat 3D tisk, a jestli by se třeba tím směrem nechtěli dát,“ vysvětluje myšlenku kurzu Konstruování s 3D tiskem ředitel školy Pavel Trulík.

Minulé setkání žáků v kroužku navštívil starosta města Znojma pan Jan Grois. „Byl přítomen aktivitě, kdy se testoval historický vynález, ne nikoho menšího, než Leonarda da Vinciho! A sice jeho legendární přenosný most. Jednotlivé trámky tohoto mostu byly vyrobeny právě v 3D tiskárně a žáci, včetně pana starosty, vtaženého do aktivity, sestavovali právě tento most. Zároveň jeden ze žáků, konkrétně Michal Soviš ze 7. B, předvedl přímo před očima užaslých návštěvníků naprogramování jednoho z dílů mostu a zahájení samotného tisku. "Chtěl bych poděkovat panu učiteli Karlu Kochovi za náplň kroužku a městu Znojmu za finanční podporu,“ doplňuje ředitel Trulík.

„Je skvělé, že základní škola na Pražské realizuje takto moderní a nadčasové aktivity. Právě rozvoj nových znalostí a dovedností u žáků jsme projektem Kolumbus #2 chtěli nastartovat,“ dodává starosta Jan Grois.

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Znojmo.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto:Město Znojmo)