Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Znojmo ožije Slavnostmi okurek a Farmářským dnem v muzeu

Znojmo ožije Slavnostmi okurek a Farmářským dnem v muzeu

Výstava zemědělské techniky, farmářské trhy, řemeslné dílny, přehlídka historických traktorů a samozřejmě okurky – to vše čeká v pátek 7.srpna návštěvníky Slavností okurek.

Ilustrační foto
31. července 2020 - 11:00

Masarykovo náměstí nabídne už od 11 hodin gastro i hudební program. Horním náměstí pak tradičně nabídne atrakce k zábavě dětí. Neodmyslitelnou součástí jednodenní akce je soutěž o nejlepší okurku a rychlokvašku a soutěž v plnění zavařovací sklenice na čas a přesnost.

Přihlásit se můžete tak, že do Znojemské Besedy odevzdáte svůj soutěžní vzorek sterilovaných okurek nebo rychlokvašek spolu s kontaktními údaji a recepturou, a to nejpozději do 31. července. Budete tak mít možnost sesadit z okurkového trůnu loňského krále.


Vůbec poprvé se ve Znojmě představí slovenský kuchař Marcel Ihnačák, který byl oceněný dvěma michelin hvězdami, a který vařil i pod světoznámým Jamiem Oliverem. Jeho show potrvá v čase 12.30 a 14 hodin na Masarykovo náměstí.


Letošní Farmářský den v muzeu proběhne v pátek 7. srpna 2020 od 10,00 do 16,00 hodin v areálu minoritského kláštera. Původní termín na začátku června byl přesunout právě na srpen.

Letošním tématem Farmářského dne v muzeu jsou "Lidové tradice a obyčeje". Součástí bude bohatý doprovodný program – Neoveská cimbálová muzika, ukázky řemesel i pečení tradičního pečiva, aktivity pro děti a také farmářský trh s produkty regionálních pěstitelů a výrobců.

 (pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: Znojemská Beseda)