Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

Zoo Liberec zve návštěvníky na pravidelné komentované prohlídky

Zoo Liberec zve návštěvníky na pravidelné komentované prohlídky

V pondělí 1.června 2020 liberecká zoo zahajuje pravidelné komentované prohlídky, které budou probíhat každý všední den vždy v 10.00 a 14.00.

Ilustrační foto
1. června 2020 - 07:00

Prohlídka pod vedením zkušeného lektora potrvá přibližně 90 minut a účastníci se dozví mnoho nových informací ze života zvířat i samotné zoo.

Proč má zebra pruhy? Kolik zubů má lachtan? Které zvíře je v zoo nejstarší? Jak to chodí u surikat? To vše a mnohem více se mohou dozvědět účastníci komentovaných prohlídek, na které od pondělí láká liberecká zoologická zahrada.

Zájemci o vycházku s průvodcem se nemusí předem registrovat, stačí, když si zakoupí platnou vstupenku vždy před začátkem akce. Prohlídky jsou zpoplatněny částkou 60 Kč k běžnému vstupnému.

Sraz s průvodci je vždy v daný čas na prostranství za hlavním vstupem do zoo a kapacita jednotlivých prohlídek je omezena na 15 osob. Prohlídky budou probíhat až do konce letních prázdnin každý všední den v časech 10.00 a 14.00.

Na mimořádné komentované prohlídky s průvodcem zve také Záchranná stanice při Zoo Liberec – ARCHA, která již více než patnáct let pomáhá zraněným a hendikepovaným volně žijícím zvířatům z naší okolní krajiny. Prohlídky záchranné stanice, která nebývá na rozdíl od útulku veřejnosti jinak přístupná, budou probíhat v týdnu 8. 6. – 12. 6. každý všední den, vždy v 16.00. Prohlídky jsou pro zájemce zcela zdarma, ale z důvodu omezené kapacity je nutná registrace předem na mail: .zc.cerebilooz@avopac Sraz s předem přihlášenými účastníky je vždy v daný čas na dvoře Centra ARCHA. Péčí pracovníků z centra ročně projde více než tisícovka jedinců.

„Mezi aktuální obyvatele záchranné stanice patří například i fretka, zranění dravci a celá řada ptačích mláďat. Dlouhodobě tam pečujeme také o orla královského, kterého z důvodu amputace křídel zpět do volné přírody již bohužel vypustit nemůžeme,“ doplňuje vedoucí ARCHY, Lenka Čápová.


Od tohoto týdne už jsou otevřené pokladny.
    
  • Roušky jsou stále v areálu zoo nutností (dle nařízení vlády).
  • Pavilon tropů je již otevřen - ostatní pavilony jsou stále pro veřejnost uzavřeny - ale zvířata jsou k vidění ve venkovních expozicích.
  • Bistro Gibon je již v provozu - ale je nutné dodržovat rozestupy a vstupovat dovnitř jednotlivě.
  • Dětský koutek Lidových sadů je otevřen.
  • Restaurace Formanka je v provozu.

Podle webu města Liberce

(lh,libereckenovinky.cz,foto web města Liberce)