Svátek má: Erik

Zprávy

Velikost textu:

ABC News: Miliony Američanů na začátku týdne coby nezaměstnaní!

ABC News: Miliony Američanů na začátku týdne coby nezaměstnaní!

Americké státy jsou zaplaveny novými žádostmi o dávky v nezaměstnanosti, protože stále více společností se zavírá kvůli vypuknutí epidemie koronavirem, informovala ABC News.

Ilustrační foto
24. března 2020 - 10:10

Miliony amerických občanů se již potkávají s novým týdnem jako nezaměstnaní. Je zřejmé, že se situace ve Spojených státech dramatizuje stále více, podobně jako v Evropě.

V tuto chvíli miliony Američanů se na začátku týdne ocitají bez práce. To se děje na pozadí toho, jak se stále více společností uzavírá. Státy jsou zaplaveny novými nároky ohledně nezaměstnanosti. Současně zaměstnance najímá několik velkých společností.
 
Dnes ekonomická tsunami zasahuje malé podniky po celé zemi, protože se zavírají obchody kvůli pandemii koronaviru. Zaměstnanci společnosti proti stárnutí musí nyní pozastavit svůj vlastní život.
 
Kevin Peake, prezident společnosti Next Health: "Ve čtvrtek jsem v podstatě musel zavolat všem našim zaměstnancům a osobně jim sdělit, že jim zítra nebudeme moci zaplatit. Přitom jsem sám nemocný, ale ne koronavirus."
 
Tento podnikatel, který na letišti prodává zdravé jídlo, tvrdí, že plánovali vážně rozšířit svou malou firmu.


Annabel Lawee, zakladatelka Breeze: "Rostli jsme neuvěřitelně rychle. A pak došlo k prudkému poklesu, takže jsme přijalo těžké rozhodnutí udělat pauzu."
 
Očekává se, že tento týden požádají o dávky v nezaměstnanosti miliony lidí.

Existují však také společnosti, které najímají zaměstnance.
 
Amazon uvedl, že hledají lidi na 100 tisíc nových pracovních míst a také zvyšují platby pracovníkům s hodinovou mzdou.
 
Walmart zaměstná 150 tisíc zaměstnanců. A Domino chce najmout 10 tisíc lidí. Navíc stále více společností rozšiřuje dodávky.

Zohreen Shahová, zpravodajka ABC News: "Kongres slibuje, že neopustí malé podniky. Rozsah boje je obrovský. Nabízejí půjčky pro malé podniky, aby pracovníkům poskytly hotovost."

Nicméně ani televize ABC si očividně nedělá příliš velké iluze, že tyto nabídky pouze zmírní těžký ekonomický a sociální dopad epidemie koronaviru na Američany.

(kou, prvnizpravy.cz, abcnews, foto: repro abc)