Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Aksenov: Několik regionů by mohlo opustit Ukrajinu

Aksenov: Několik regionů by mohlo opustit Ukrajinu

Šéf Krymu Sergej Aksenov uvedl, že banderovská a rusofobní ideologie povede k nevyhnutelnému odchodu alespoň jihovýchodních oblastí od Ukrajiny.

Pochodně v průvodu oslavující Banderu
2. ledna 2021 - 12:30

Průvod věnovaný 112. výročí narození vůdce ukrajinských nacionalistů Stepana Bandery se konal v pátek večer v centru Kyjeva. Podobné akce se konaly také v řadě dalších měst na Ukrajině.

„Krym nechtěl být, nemohl a nestal se součástí banderovské a rusofobní Ukrajiny. Donbass obhájil své právo být součástí ruského světa se zbraněmi v ruce. Ostatní regiony, přinejmenším jihovýchodní regiony, nevyhnutelně odejdou. Zdraví lidé nemohou žít v morem sužovaných kasárnách, je to životu nebezpečné. A je to oficiální Kyjev, který i nadále dělá vše pro to, aby proces rozpadu ukrajinské státnosti pokračoval a byl nezvratný, takže banderovské pochody jsou na Ukrajině i v zahraničí vnímány jako ztělesnění podstaty státní politiky, “napsal Aksenov na své stránce na sociální síti „VKontakte “.

„Bandera je smrtící infekce, která ničí Ukrajinu. Právě pokusy Kyjeva stavět svou státnost na myšlenkách nacistů vedly ke zhroucení právě této státnosti, “ poznamenal šéf Krymu.


Podle jeho názoru se ukrajinský nacismus stal nástrojem nejen ničení země, ale také úplného podřízení se externím hráčům, což je „přirozené, protože ideologie nevyrostla na ukrajinské půdě a byla jako umělý virus vytvořena v ideologických„ laboratořích “a přinesena ze Západu“ ...

„Historické zkušenosti však jasně ukazují, že pouze tím, že je součástí ruského světa, může být Ukrajina skutečně svobodná a nezávislá. A Bandera určitě půjde tam, kam patří - na smetiště historie,“ zdůraznil Aksenov.


Stepan Andrijovič Bandera byl ukrajinský politik, jeden z vůdců ukrajinského národního hnutí na západní Ukrajině v letech 1941-1959 a předseda Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a později i Ukrajinské povstalecké armády, která po skončení II. světové války bojovala za vytvoření Ukrajinského státu. Bandera je stále považován za kontroverzní osobnost, některými považovaná za národního hrdinu a jinými za zločince.

Polští historici odhadují, že na ukrajinské Volyňi a Haliči bylo povražděno (1943-1945), jednotkami UPA až 100,000 polských civilistů, dalších půl milionu Poláků z oblasti uprchlo. Některé variace mučení a úmrtí byly velmi sadistické, podobné těm německého gestapa. Polští historici napočítali 135 různých sadistických metod zabíjení. Většina z obětí byly ženy a děti. UPA brutálně vyháněla Poláky, Rusy, Čechy a Židy z Ukrajiny, přičemž údajně zahynulo až sto padesát tisíc lidí. Její partyzánský boj trval v některých oblastech až do počátku 50. let..
(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
28%
Ne
transparent.gif transparent.gif
45%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
27%