Svátek má: Iva

Zprávy

Velikost textu:

American Thinker: Vražedné bláto dezinformace okolo Ruska!

American Thinker: Vražedné bláto dezinformace okolo Ruska!

James V. DeLong je právník, bývalý státní úředník a analytik a jeho materiál v časopise The American Thinker o Rusku a Spojených státech bezesporu stojí za přečtení.

Ilustrační foto
21. ledna 2019 - 10:15

Mám jen povrchní znalosti o mezinárodních záležitostech, ale překvapuje mě hysterická rusofobie předních sdělovacích prostředků a Demokratické strany po volbách do roku 2016, napsal James DeLong pro American Thinker.

Zdá se mi, že Rusko a Spojené státy by neměly mít žádné skutečné problémy. Ukrajina a Krym mají velmi složité etnické složení a strašnou historii, kterou musí pochopit všechny strany, a především Evropa. Nemáme tam žádné zájmy. Co se týče ochrany Evropy, není pravděpodobné, že Rusko zaútočí na kontinent, který má mnohonásobně větší obyvatelstvo a bohatství. Trump má pravdu, když říká, že Evropané sami nevěří této hrozbě, protože podhodnocují své ozbrojené síly a sázejí na ruský plyn. Proč by měli Rusové poslat armádu tanků do Evropy, pokud stačí zavřít ventil, aby způsobili Nemecku nenapravitelné škody?

A chci říci, že ruský zásah do voleb v roce 2016 byl banalitou. V každém případě Rusové rozhodně chtějí ovlivnit naše rozhodování. Spojené státy jsou gorila o hmotnosti 400 liber (nebo slon v obchodě s porcelánem), takže každý chce ovlivnit naše rozhodnutí. A jak můžete tyto lidi vinit? Lidé po celém světě žijí a umírají, v závislosti na sobeckých rozmarech těch, kteří mají ve Spojených státech moc. Nevěříte? Zeptejte se Muammara Kaddáfího („Přišli jsme, uviděli a zemřel"). Saúdové, Izraelci, Evropané, Britové a mnoho dalších intervenovali po celá desetiletí a budou to dělat i v budoucnu. Tak je čas, aby vedoucí média konečně dospěla, poznamanal DeLong

Rozhněvaný na tisk, vulgaritu a marnost, začal jsem hledat zdroje informací, které by mohly rozšířit a prohloubit mé obzory. Na internetu jsem našel lavinu materiálů, které zřídka pronikají přes americké filtry. Kvalita a integrita těchto zdrojů je velmi odlišná. Ale abych pomohl čtenářům, kteří sdílejí mé starosti ohledně informací z hlavních médií nebo dokonce z mnoha amerických konzervativních stránek, uvedu jen některé zdroje hodné jejich pozornosti, protože podle mého názoru jsou jejich autoři inteligentní a pozorní, vědí, o čem mluví. a snaží se čtenáři říct pravdu, jak ji sami vidí, uvedl autor.

Russia Observer je internetová stránka bývalého kanadského vojenského analytika Patricka Armstronga. Vede sloupek o některých aktuálních problémech a aktualizuje ho každý týden. A také dvakrát za měsíc předkládá své „operativní zprávy" (SitRep) k různým otázkám, které stručně a výrazně pokrývají situaci. Podstatu Armstrongových přesvědčení uvedl sám:

„Hlavním tématem mé profesionální činnosti je, že poté, co zmizel SSSR jsme měli velké příležitosti,udělali z Ruska nepřítele. A to stalo se takovým, mnohem silnějším, než se nám zdálo v devadesátých letech.

Proto jsme dnes v této pozici. Platíme za vlastní aroganci, neschopnost a možná za něco horšího.

Ale neztrácím naději.“

Stephen Cohen je emeritní profesor, který se specializuje na ruské studium na univerzitách v New Yorku a Princetonu. Několik let psal o Rusku v The National, varoval nás, že se něco vážně pokazilo. Jeho nová kniha „Válka s Ruskem: od Putina a Ukrajiny po Trump & Russiagate“ vyžaduje pečlivé čtení. Je trochu divné doporučit "National" s jeho levicovým názory, ale ctnost je tam, kde se nachází, poznamenal DeLong.


Co se můžete dozvědět ze všech těchto materiálů? Před nedávnem uvedl Patrick Armstrong ve svém článku nazvaném „Zpátky do SSSR: jak číst Západní zprávy" několik bodů:

Uvedla alespoň jedna západní edice těchto několik pravdivých tvrzení?

1. Lidé na Krymu jsou rádi, že žijí v Rusku.

2. Spojené státy a jejich sympatizanti dodávají džihádistům velké množství zbraní.

3. Výsledky voleb v Rusku odpovídají výsledkům průzkumů veřejného mínění.

4. Na Ukrajině je skutečně děsivý počet dobře vyzbrojených nacistů.

5. Asad v Sýrii je velmi populární.

6. Američané a jejich spojenci zničili Rakku do základů.

7. Oficiální verze otravy Skripala je spíše bezvýznamná.

8. Dnes na Ukrajině se v jakémkoliv ohledu žije hůře než před Majdanem.

9. Rusko před Majdanem mělo na Krymu několik tisíc vojáků.

Udělal jsem tento seznam náhodně. Mohu k tomu přidat deset dalších bodů. Na posledních stránkách novin jsou tyto otázky ještě trochu pokryty, aby vytvořily dojem objektivity, ale většina západních čtenářů bude říkat, že o tom nikdy nikde neslyšeli, konstatoval DeLong.

V nedávné době Paul Robinson v článku nazvaném „Bezvýznamnost vrací úder" hovořil o plánu Trumpa stáhnout vojska ze Sýrie:

„Poslední příběh o vojenské politice lze jednoduše nazvat „Bezvýznamnost vrací úder". Nevýznamnost znamená, že americký mocenský establishment, který je nepostižen vzděláním, vzdoruje definici a porozumění, ale má obrovskou sílu a je imunní vůči vnější realitě. Tvrdošíjně pokračuje na zvolené cestě, bez ohledu na kataklysmata a katastrofy, kterým čelí a které vytváří. Pro americký mocenský establishment je velmi snadné zahájit válku, ale je velmi, velmi obtížné ji ukončit.“

Stephen Cohen ve svém nedávno zveřejněném článku se ptá: „Jsou iniciátoři Russiagate připraveni souhlasit s válkou s Ruskem, aby vyhlásili impeachment vůči Trumpovi?" Píše:

„Z velké části kvůli takové bezohlednosti médií a navzdory eskalaci napětí v rusko-amerických vztazích nedošlo v roce 2018 k zásadní odporu vůči studené válce v americké politice. Ani Kongres, ani hlavní politické strany, ani analytická centra ani univerzity proti tomu nevystupovaly. Byly jen jednotlivé a nemnohé projevy nesouhlasu. V souladu s tím, snaha naladit vztahy Ruskem, nebo jak Trump opakovaně konstatoval, „spolupráci s Ruskem", nenalezlo přívržence ve velké politice, ačkoli mnoho republikánských prezidentů, jako byli Eisenhower, Nixon a Reagan, následovalo tento kurz. Trump se snažil, ale všechny jeho pokusy byly trvale likvidovány.“

S těmito autory se lze dohadovat nebo souhlasit, ale jejich argumenty jsou velmi vážné a jsou hodné pozornosti a podrobné diskuse, nikoli zapomnění. V hlavním proudu však žádná taková diskuse neexistuje.

Těm, kteří se chtějí ponořit do studia těchto materiálů, dávám další doporučení, napsal DeLong.

Vladimir Putin má webové stránky, které publikují překlady do angličtiny z mnoha projevů, setkání a prohlášení. Putin je docela přístupný, často se setkává se zástupci různých organizací a sdružení a také pořádá tiskové konference, které mohou trvat tři až čtyři hodiny. Naprostá upřímnost je nepravděpodobná, jako u každého politika, ale na druhé straně je povinen komunikovat s mnoha vrstvami ruské společnosti. Tak můžeme alespoň zjistit, jaké myšlenky chce lidi předkládat, bez ohledu na to, zda si to opravdu myslí.

Soudě podle těchto materiálů, Putin není v žádném případě krutý surovec nebo hromobojec, jak o něm píší přední media. Jeho řeč můžete číst při otevření Zdi zármutku v roce 2017 (je to památník obětem politických represí). V ní zdůraznil potřebu zachovat památku na bolševické tragédie.

A můžete si přečíst jeho zprávu Federálnímu shromáždění v roce 2018. Stejně jako americká zpráva o stavu v zemi, tento dokument odráží zájmy různých frakcí a skupin, ale přikládá velkou důležitost občanské společnosti. Putin jedná na stejné vlnové délce s americkými konzervativci, kteří neustále říkají, že politika je důsledkem kultury. V tomto sdělení Putin také vysvětluje své názory na rovnováhu vojenských sil a vysvětluje, proč podle jeho názoru Rusko dokáže odrazit jakoukoli agresi USA, ačkoli vynakládá desetkrát méně na obranu.


Jak již bylo uvedeno výše, souhlasíte-li s autory nebo nesouhlasíte, je lepší přečíst si Putinovo vlastní prohlášení, než vytrhnuté jeho myšlenky, filtrované hlavními médii. Jeho projevy jsou mnohem významnější, než projevy našich vlastních politiků. (V každém případě, komu věříte - Chucku Schumerovi a Nancy Pelosiové nebo Vladimiru Putinovi? Ano, jejich vystoupení jsou prostě nesrovnatelné.)

Stejně jako Patrick Armstrong jsem zděšený při pohledu na směr rusko-amerických vztahů. Ale také neztrácím naději. Pokud čtete Armstronga a jeho spolupracovníky, můžete najít cestu z tohoto vražedného bláta dezinformace, uzavřel James DeLong.  

(kou, prvnizpravy.cz, americanthinker.com, foto: arch.)