Svátek má: Ivan

Zprávy

Velikost textu:

Americké špionážní drony u ruských břehů

Americké špionážní drony u  ruských břehů

Na Flightradar24 můžete sledovat americké drony Northrop Grumman RQ-4 Global Hawk létat velmi blízko jižního pobřeží Ruska a kolem Krymu, píše von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Ilustrační foto
30. dubna 2021 - 09:01

Všimněte si velmi vysoké nadmořské výšky, 53 000 stop nebo 17 km, daleko nad dopravními letadly, což je asi 10 km.Ve velké výšce se senzory mohou dívat daleko do Ruska a naslouchat. Průlet kolem Sevastopolu, domovského přístavu a hlavní základny ruské černomořské flotily, je velmi drzý.  

Poté dron odletěl na Ukrajinu a podél „kontaktní linie“ na východě, kde proti sobě stojí ukrajinská armáda a jednotky LPR a DPR.Tyto špionážní drony startují v italské Catanii, spirálovitě nahoru v kruhu na 17 km a poté letí přes Řecko a Bulharsko nad Černého moře.Zde let dalšího stroje amerického letectva směrem k ruskému pobřeží, Boeing RC135W, který vzlétl z řecké Chanie:Je to příprava na válku s Ruskem?

Jak by reagovali Američané, kdyby Rusové a Číňané nechali své drony létat tak blízko New Yorku nebo Los Angeles? Zbláznili by se a křičeli „zaútočit“.

„Rusové to snášejí až příliš. Kdybych byl Putin, sestřelil bych je,“ dodává von Freeman..

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch, foto:arch., Flightradar24)