Americký raketový torpédoborec USS Porter opět pluje do Černého moře

zprávy

Raketový torpédoborec USS Porter amerického námořnictva třídy Arleigh Burke zamířil k Černému moři. Informace byla zveřejněna na facebooku šesté flotily amerického námořnictva.

Americký raketový torpédoborec USS Porter opět pluje do Černého moře
Raketový torpédoborec USS Porter
30. října 2021 - 10:30

„USS Porter (DDG 78) začala směřovat na sever k Černému moři, aby spolupracovala s našimi spojenci a partnery NATO v regionu," uvedl příspěvek na sociálních sítích.


Velitelství americké šesté flotily se nachází v Neapoli v Itálii. Provádí celou řadu námořních operací, často se spojenci a partnery z jiných ministerstev obrany.

USS Porter je častým návštěvníkem Černého moře. Například v polovině července loňského roku web Strana oznámil, že ho Spojené státy poslaly do Černého moře, aby se zúčastnil společných cvičení s Ukrajinou Sea Breeze-2020 . Tehdy se torpédoborec stal pátou americkou válečnou lodí, která od začátku letošního roku vstoupila do vod Černého moře.

A v lednu tohoto roku se USS Porter začal přesouvat do Černého moře, aby prováděl operace námořní bezpečnosti v regionu . Poté americká armáda také oznámila, že loď bude podporovat americké spojence v NATO a partnery.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:fb)


Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 65%
transparent.gif transparent.gif
Ne 18%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif