Svátek má: Dušan

Zprávy

Velikost textu:

Amsterdam vybuduje pro turisty další erotické centrum

Amsterdam vybuduje  pro turisty další erotické centrum

Amsterdam vybuduje „erotické centrum“ s místnostmi pro prostitutky, erotickým divadlem a prosklenou střechou, aby se mohli zákazníci „dívat na hvězdy“ .

Přes den v Red Light District není tak velký ruch...
20. února 2020 - 03:20

Město Amsterdam by mohlo dostat obří „erotické centrum“ doplněné prostitutkami, kosmetickými salony a skleněným stropem, aby se zmírnil tlak na čtvrť „červených luceren“.

Starostka Femke Halsemaová představila plán po konzultaci se sexuálními pracovníky, turisty a místními obyvateli o způsobu, jak zbavit okolí Red Light District „nepříjemných“ turistů.

Jednou z  možností je vytvoření menšího „sexuálního hotelu“, který by hostům umožnil rezervovat online služby.

Amsterdam by mohl také postavit pětipodlažní „erotické centrum“ doplněné o 100 místností určených k sexu,  restauracemi, kadeřníky a dokonce i skleněným stropem. To vše, aby byl zmírněn tlak na Red Light DistrictHalsemaová uvedla, že její upřednostňovanou možností je vytvoření „erotického centra“, které by mělo vše, co v současné době má čtvrť Red Light, ale v samostatném prostoru.

„Do erotického centra lby šlo přidat také erotické divadlo a sex klub,“ uvedla Halsemaová.

Starostka Femke Halsemaová představila návrh po celoměstské konzultaci o tom, jak omezit přeplnění  Red Light Districtu a problémové chování.

Interiér budovy by byl „vysoce kvalitní“ a pokoje by se otevíraly na centrální nádvoří, které má „správné, ale intimní osvětlení“.

Střecha by také mohla být vyrobena ze skla „kvůli dennímu světlu nebo pro pohled na hvězdy“.

...ale večer už je to zajímavější

Místa pro nové centrum ještě nebyla projednána, ale Halsemaová uvedla, že upřednostňuje místo v centru města, které je dostatečně blízko, aby mohlo přitáhnout turisty, ale ne tak blízko, aby turisté oblast „zaplavovali“.

Halsemaová zdůraznila, že ani jeden z plánů nenahradí současný Red Light District, ale dá se tak návštěvníkům další místo, kde by se daly omezit davy a problémové chování.

Plány byly vybrány ze seznamu pěti variant, které byly vypracovány během celoměstských konzultací o čtvrti Red Light.

Městští radní budou mít možnost hlasovat o této otázce v létě, uvedla Halsemaová.

Členové rady již hlasovali o zákazu prohlídek Red Light District z projíždějících aut po 22:00 a setrváváním na úzkých mostech.

Halsemaová je poslední  v dlouhé řadě amsterdamských starostů, kteří se pokusili a nedokázali omezit problémy „hromadného cestovního ruchu“ v nizozemském hlavním městě.

Amsterdam je jednou z několika evropských destinací sužovaných „hromadným cestovním ruchem“. V roce 2018 navštívilo město 18 milionů lidí – což je  20krát více než počet obyvatel Amsterdamu

Počet návštěvníků Amsterdamu by se do roku 2030 měl zvýšit na 50 milionů, což je 50násobek současné populace.

Minulé návrhy zahrnovaly zakázat turistům navštěvovat slavné konopné kavárny ve městě,  ale to bylo opakovaně odkládáno kvůli obavám, že zákaz odradí příliš mnoho návštěvníků.

Odhaduje se, že cestovní ruch pro nizozemskou ekonomiku podle odhadů přináší až 82 miliard euro ročně.

(rp,prvnizpravy.cz,mailonline,foto:rp)