Svátek má: Anežka

Zprávy

Velikost textu:

Asad: Trump je nejlepší americký prezident v dějinách USA!

Asad: Trump je nejlepší americký prezident v dějinách USA!

Syrský prezident Bašár Asad označil amerického prezidenta Donalda Trumpa za nejlepšího prezidenta v historii země.

Bašár Asad, syrský prezident
1. listopadu 2019 - 11:06

A to protože otevřeně deklaruje své cíle - například svoji snahu převzít kontrolu nad ropnými poli, uvedl v rozhovoru se státními televizními kanály v Sýrii.

„Je nejlepší ne kvůli dobré politice, ale protože je nejtransparentnější, přímo říká: „potřebujeme ropu", „chceme se toho a tamtoho zbavit", „chceme poskytovat služby výměnou za peníze". Toto je politika USA. Co by mohlo být lepší než otevřený nepřítel?“ řekl Asad.

Poznamenal, že američtí prezidenti jsou obecně zločinci, kteří však někdy obdrží Nobelovu cenu míru, ve skutečnosti si však realizují pouze zájmy lobby.

Rovněž se vyjádřil k zfomovaní konstitučního výbor, kde podle něj, syrská vláda k ústupkům nepřistoupila.

„Upřímně věřili, že bychom odmítli ustavit ústavní výbor, a možná to byla rána, když jsme to byli schopni to udělat ... Nedělali jsme žádné ústupky, pokud jde o základy výboru," řekl Asad.

"Možná bude ústavní výbor a výsledky jeho práce následně použity jako platforma pro údery a útoky na strukturu syrského státu," uvedl prezident. Poznamenal, že to Západ plánoval už mnoho let.

Později v rozhovoru uvedl, že Damašek udělal ústupky v pár „formálních“ bodech.

Poznamenal také, že během sestavování výboru druhá strana navrhla několik kandidátů přímo spojených s teroristickou skupinou „Džebhat al-Nusra“.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)