Svátek má: Vratislav

Zprávy

Velikost textu:

Austrálie: Vakcína první generace pandemii nezastaví!

Austrálie: Vakcína první generace pandemii nezastaví!

Podle zprávy Australské akademie zdraví a lékařských věd (AAHMS) zveřejněné v úterý vakcína první generace nedokáže zabránit šíření koronaviru.

Ian Frazer, autralaký imunolog
16. prosince 2020 - 10:10

Zpráva tak značně chladí nadšení z vakcín nejen v Austrálii, ale i ve světě.

„Nové důkazy naznačují, že vakcíny„ první generace“ ve studiích budou pravděpodobně účinné při prevenci nemocí souvisejících s SARS-CoV-2, ale je nepravděpodobné, že by zabránily infekci virem. To znamená, že vakcíny první generace pravděpodobně nebudou schopny výrazně snížit rychlost přenosu viru," citovala zprávu RIA Novosti.

Vědci zdůrazňují, že k upevnění úspěchu v boji proti pandemii v Austrálii je nutné kombinovat řadu opatření, jako je hromadné testování, sledování kontaktů s infikovanými, udržování izolace a sociální vzdálenosti, nošení masek.


„Je nepravděpodobné, že by jeden „kouzelný prostředek“ mohl vrátit Austrálii a svět zpět k tomu, co nyní před COVIDem považujeme za „normální“,“ uvádí zpráva. Vědci místo toho počítají s vakcínami, léčbami a dalšími dostupnými prostředky v boji proti pandemii, které pomohou snížit počet hospitalizací a úmrtí způsobených COVID-19.

„Hlášená míra účinnosti vakcín 90% a více je povzbudivá. Výroba, přeprava, skladování a podávání těchto vakcín po celé Austrálii však bude vyžadovat obrovské úsilí. Bude to trvat dlouho - pravděpodobně do konce roku 2021. A pokud do té doby ztratíme ostražitost, tak se virus opět vymkne kontrole,“ říká jeden z autorů zprávy, profesor Ian Frazer.

První případ infekce koronaviru v Austrálii byl hlášen 25. ledna 2020. 11. března vyhlásila Světová zdravotnická organizace vypuknutí nové koronavirové infekce COVID-19 za pandemii.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika dodává zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
23%
Ne
transparent.gif transparent.gif
54%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
23%