Svátek má: Bořek

Zprávy

Velikost textu:

AW: USA oživí program z dob studené války proti Rusku!

AW: USA oživí program z dob studené války proti Rusku!

Řízení pro pokročilé výzkumné projekty Pentagonu (DARPA) má v úmyslu oživit program zadržování Ruska v Evropě, který byl vypracován během studené války.

Americký strategický bombardér B-52
6. března 2019 - 11:05

Informoval o tom portál „Aviation Week“.

Je zcela zřejmé, komu záleží na návratu napětí z dob minulých a neustálé oživování dnes již chorobných představ ruských tankových vln dobývajících Západní Evropu.

Koncept pokračuje v rozpracování programu „Assault Breaker“ k vytvoření „inteligentních" a vysoce přesných zbraní, které měly sovětské tanky a mechanizované jednotky zastavit, pokud by Rudá armáda zahájila ofenzívu v Evropě.

Materiál poukázal, že americká armáda měla v úmyslu zastavit převahu sovětského kontingentu v Evropě pomocí systémů letadel a bomb, které by mohly nezávisle odhalit a zničit sovětské stroje.


Pro provedení těchto úkolů si tehdy v Pentagonu vybrali letadlo E-8C JSTARS. Objevuje se také v aktualizované verzi programu jako letectvo k odhalení nepřítele. Předpokládá se, že poté bombardéry B-52H zahájí raketový útok na nepřátelská obrněná vozidla. Pro splnění úkolu musí mít munice infračervené senzory, které mohou „zachytit" tank.

Program má 50% šanci zničit cíl. Na palubě každého bombardéru by mělo být celkem 20 raket.

Oživení programu Assault Breaker je prý spojeno s pokrokem Ruska a Číny ve vojenské sféře. Podle portálu může trvat vytvoření raketového systému asi deset let.

(kou, prvnizpravy.cz, aviationweek.com, foto: arch.)