Svátek má: Dobromila

Zprávy

Velikost textu:

Biden schvaluje útok na Rusko

Biden schvaluje útok na Rusko

Administrativa Joe Bidena se připravuje na schválení hackerských útoků na Rusko, uvedl New York Times s tím, že jde o pomstu, jejímž cílem je vyslat jasný signál úřadům v Kremlu!

Joe Biden a smějící se Putin
9. března 2021 - 11:04

Útoky budou zaměřeny na ruského prezidenta Vladimira Putina i na ruské zpravodajské služby a jejich cílem nebude široká veřejnost, obyčejní občané.

New York Times  s odvoláním na vysoce postaveného amerického úředníka, který je s operaci obeznámen, uvádí, že se připravují v příštích třech týdnech „tajné akce namířené proti Rusku. Jedná se o tajné operace, které budou v Rusku dobře pochopeny, ale nebudou viditelné pro zbytek světa. Cílem těchto akcí je zahájit širokou strategickou diskusi s Moskvou,“ řekl Jake Sullivan, poradce prezidenta Bidena pro národní bezpečnost.

Akce se budou shodovat s novými ekonomickými sankcemi proti oficiální Moskvě, které připravuje nový šéf Bílého domu Joe Biden a který plánuje přijmout vyhlášku o dalším posílení bezpečnosti sítě pod kontrolou americké federální vlády. Akce amerických hackerů je reakcí na prudký útok ruských hackerů, který byl poprvé objeven v prosinci 2020, kdy došlo k průlomu v několika desítkách amerických ministerstev, agentur a společností.


Útok byl proveden „zadním vchodem“ programu pro správu sítě distribuovaného texaskou společností SolasWinds. Hackerům se podařilo zneužít a kompromitovat systémy více než 100 komerčních firem z celého světa a devíti vládních agentur USA.

Byl to jeden z dosud největších a nejsofistikovanějších kybernetických útoků. Ve Washingtonu jsou přesvědčeni, že útok tohoto druhu by bez pomoci zahraniční vlády nemohla provést pouze skupina hackerů. Americké zpravodajské agentury ukázaly prstem na Rusko a obvinily kremelské úřady, že stojí za útokem. Oficiální Moskva popřela účast na incidentu a obvinění označila za další „nepodložený pokus o očernění Ruska“.

rp,prvnizpravy.cz,informer,newyorktimes,foto:arch.)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%