Svátek má: Milan

Zprávy

Velikost textu:

Biden se rozhodl nepozvat Zelenského do Washingtonu

Biden se rozhodl nepozvat Zelenského do Washingtonu

Bílý dům se chystal pozvat ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského do Washingtonu, aby se setkal s Joe Bidenem, než uspořádá summit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Vladimir Zelenskij,ukrajinský prezident
7. června 2021 - 11:30

Americké plány se však změnily kvůli změně ve vedení Naftogazu. Píše o tomto vydání  Axios s odvoláním na zdroje v Bílém domě.

Bidenova administrativa je údajně znepokojena Zelenským „neplněním protikorupčních snah“.

„Zdroj v administrativě uvedl, že Bílý dům zvažoval pozvat Zelenského do Washingtonu před summitem Biden-Putin, ale odmítl schůzku po rozhodnutí Zelenského změnit vedení státní energetické společnosti Naftogaz,“ uvedl portál .

Zelenskij oznámil, že je připraven setkat se s Bidenem před jednáním s ruským prezidentem a to  „kdykoli a na jakémkoli místě na planetě“

V rozhovoru pro Axios ukrajinský  vůdce hovořil o Putinově psychologickém nátlaku, o svém vlastním hněvu-zklamání z USA; a své naději, že Biden, kterého přirovnává k basketbalovému velikánu Michaelovi Jordanovi, může stále překonat Rusko a zachránit Ukrajinu.Zelenskij říká, že mu Biden nabídl „ přímé signály“, že USA jsou připraveny blokovat plynovod. Pak přišla zpráva, že Biden se sankcí vzdá.

Ukrajinský prezident prohlásil, že se prostřednictvím tisku - nikoliv přímého kontaktu - dověděl, že se prezident Biden rozhodl přestat blokovat ruský plynovod, který Ukrajina považuje za hrozbu národní bezpečnosti.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,axios,foto:arch.)