Svátek má: Ondřej

Zprávy

Velikost textu:

Biden si sice nepamatuje jména, ale pozor v jeho moci je „jaderný kufřík“

Biden si sice nepamatuje jména, ale pozor v jeho moci je „jaderný kufřík“

Dva měsíce po své inauguraci uspořádal 46. americký prezident 25. března 2021 vůbec první „tiskovou konferenci“.

Joe Biden, americký prezident
30. března 2021 - 04:20

Toto cvičení s vybranými novináři se pro Joe Bidena stalo horší noční můrou, která potvrdila všechny obavy Američanů a mezinárodního společenství ohledně jeho schopností vést první světovou mocnost.

Před čtyřmi lety byl Donald Trump kvalifikován jako nejprůměrnější z amerických prezidentů, dnes mu ale Joe Biden ukradl tuto vytouženou „trofej“. Stává se terčem smíchu celé planety, Američanů a stejně tak všech spojenců Spojených států, v jejichž čele jsou jeho vazalové v NATO za sérii neodpustitelných omylů pro tohoto amerického politického herce, který v letech 2001 až 2009 působil jako předseda zahraničního výboru Senátu.

Otázka, která je ale v současné době na konci úst občanů světa: Dokončí Joe Biden  svůj mandát! - není to úplně zřejmé. Z velmi jednoduchého důvodu, jako každého člověka, tak Bidena dohání věk a zejména nemoc, která ho pomalu hlodá.

Ano, už to není tajemství, Joe Biden je velmi nemocný, posledních několik let trpí chronickými poruchami demence, syndromem, při kterém pozorujeme degradaci paměti, uvažování, chování a schopnosti vykonávat každodenní činnosti .

Poruchy, které se projevují takovou rychlostí, že člověk zaměňuje téměř všechno. Nemůže poznat určité členy svého kabinetu a své rodiny, uklidnit své spoluobčany a zaručit mezinárodní mír a stabilitu.Bude tedy Joe Biden politickým hercem, Američanem minulosti! Ve všech případech existuje tady pro to základ.

Za méně než 100 dní v Bílém domě dosáhl Joe Biden skutečného „súspěchu", kterého se žádný americký prezident neodvážil - přerušit dialog a vztahy se svými hlavními soupeři - Ruskem a Čínou po jeho otřesných prohlášeních a prohlášeních jeho ministra zahraničí, Antony Blinkena. Výroky, které vylučují lepší chod světa, a které připomínají staré reflexy „studené války“.

První slova Joe Bidena na této slavné tiskové konferenci jsou velmi prozrazující. Nejen, že během této nudné „výměny“ zůstával ve svých odpovědích velmi vyhýbavý a pravidelně konzultoval poznámky speciálně připravené jeho správou. Na úvod si dával pozor, aby se nevrátil do doby, kdy byl v Senátu před 120 lety, a zároveň dodal, že plánuje kandidovat na znovuzvolení v roce 2024 na druhé funkční období.


Slova, která jen dále umocňovala výsměch Rusů a Číňanů vůči Joe Bidenovi a Spojeným státům. Moskva a Peking se však stále obávají kontroly a bezpečnosti „jaderného kufříku“, který je v současné době v rukou 46. amerického prezidenta.

Celému světu by se měl tajit dech, protože vzhledem k vývoji demence je Joe Biden kdykoli schopen neúmyslně stisknout synonymní „červené tlačítko“ planetární jaderné války.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
19%
Ne
transparent.gif transparent.gif
62%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
19%