Svátek má: Erik

Zprávy

Velikost textu:

Bilboardy v Londýně vyzývají bílé Brity k sterilizaci

Bilboardy v Londýně vyzývají bílé Brity k sterilizaci

Fotky londýnského billboardu, které, jak se zdá, nutí bílé Brity, aby se sterilizovali, se začaly šířit po sociálních médiích.

Londýnský bilboard
5. listopadu 2019 - 03:20

Je zajímavé, že billboard postrádá ‚Rozmanitost standardu‘, který je běžně aplikován na každou formu marketingu nebo propagandy, které lze vidět ve Velké Británii, a to zejména v Londýně, kde podle posledního sčítání lidu, je ‚white English‘ pouze 41 procent z populace.

Zdá se, že pro toho, kdo stojí za tímto billboardem, tento počet bílých Britů prostě není ještě dost malý.

Zpráva, která byla spatřena na Holloway Road v severním Londýně, zní: „Představte si, že město je méně přeplněné… sterilizujte svou část - sterilizujte se! Yay! “

Okolo textu billboardu je skupina nadšených bílých dětí,  jejich veselost a požadavek na jejich zmenšující se počet,  je absurdní. Vzhledem k britské reklamní politice vedla skutečnost, že na billboardu není ani jedna menšinová postava, mnoho lidí naznačuje, že sdělení bylo zaměřeno konkrétně na bílé Brity.


Spojené království má specifickou reklamní politiku, která se snaží odstranit rasové stereotypy a odrážet rozmanitost země. Ve svých pokynech, Advertising Standards Authority (ASA), britský národní reklamní hlídací pes, jasně uvádí, že „inzerenti by se měli ve své reklamě vyhýbat zobrazování rasových stereotypů a neměli by je zahrnovat“.

Není jasné, kdo stojí přesně za billboardem.


Není to poprvé, co byl takový billboard postaven v západní Evropě, kde počty nově narozených jsou již na rekordních minimech.

Začátkem tohoto roku se v Portugalsku objevily billboardy s nápisem „Oslavte nízkou porodnosti“.

Klesající míra plodnosti na celém světě by měla být důvodem k oslavám, ne poplašná,  řekl přední odborník, varující, že zaměření na podporu populace bylo zastaralé a potenciálně špatné pro ženy.

Nedávná čísla ukázala, že ženy mají v současné době v průměru 2,4 dítěte za život, které je známo jako celková míra plodnosti (TFR). Ale zatímco v některých zemích je toto číslo mnohem vyšší - v Nigeru je to více než sedm - v téměř polovině zemí , včetně Velké Británie, Ruska a Japonska, klesla pod dvě.

(rp,prvnizpravy.cz,voice,foto:arch.)