Svátek má: Lukáš

Zprávy

Velikost textu:

Bild: Brusel reagoval na izraelsko-palestinský konflikt extrémně pomalu

Bild: Brusel reagoval na izraelsko-palestinský konflikt extrémně pomalu

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen až v pátek reagovala na prohloubení izraelsko-palestinského konfliktu a odsoudila raketové útoky na izraelské území, píše Bild.

Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise
16. května 2021 - 07:20

Podle německého politika Elmara Brocka je skutečnost, že EU tak dlouho nekomentuje, co se děje na Středním východě, „ostudná“.

Raketové útoky jsou prováděny proti Izraeli, propukají nepokoje poblíž německých synagog a izraelských ambasád ve Španělsku a na Maltě, píše Bild.Jak konstatují noviny, až do minulého pátečního večera vyzařovalo z Bruselu pouze impozantní ticho. O těchto událostech nemluvila ani vedoucí Evropské komise Ursula von der Leyenová, ani vedoucí Evropské rady Charles Michel. Teprve v pátek večer von der Leyenová na svém Twitteru napsala, že je „velmi znepokojena situací v Izraeli a v Gaze“. Politička dále odsoudila ůtoky Hamásu na izraelském území a vyzvala k ochraně civilistů na obou stranách konfliktu. Rovněž v politických kruzích v Bruselu poznamenali, že by neradi komplikovali stávající jednání o příměří jednostranným hodnocením konfliktu.

Podle zástupce německé strany CDU Elmara Brocka „je škoda, že Evropská komise a Evropská rada již tak dlouho nevydávaly prohlášení o teroristických útocích na Izrael a antisemitských nepokojích v zemích EU.“ Podle politika jde o ukazatel, že EU je „ neschopná, pokud jde o včasnou reakci“.

(rp,prvnizpravy.cz,bild,foto:arch.)