Svátek má: Adolf

Zprávy

Velikost textu:

Bild: Každému pátému německému podniku hrozí bankrot!

Bild: Každému pátému německému podniku hrozí bankrot!

Ekonomičtí experti varují, že Německo čeká v blízké budoucnosti vlna bankrotů, napsal německý deník Bild.

Ilustrační foto
9. července 2020 - 11:06

Podle průzkumu Mnichovského institutu pro ekonomický výzkum (Ifo) se každá pátá německá společnost obává bankrotu: riziko je zvláště vysoké u cestovních kanceláří, hotelů a restaurací.

Vzhledem ke koronavirové pandemii by mohl počet nezaměstnaných v Německu dosáhnout 5 milionů, uvedl Bild s odkazem na prognózu konzultanta Rolanda Bergera.

Podle průzkumu provedeného Mnichovským institutem pro ekonomický výzkum bude navíc každé páté německé společnosti hrozit bankrot. Cestovní kanceláře se ukázaly jako nejzranitelnější: 85% z nich se bojí bankrotu.


Následují hotely (76%) a restaurace (67%). Pokud jde o podnikání, které se cítí nejbezpečněji, nejmenší obavy z bankrotu jsou pozorovány ve stavebním, chemickém a strojírenském průmyslu.

Podle Bildu ekonomičtí odborníci varují, že v nadcházejících měsících může Německo čekat vlnu bankrotů, což zase negativně ovlivní trh práce. Vedoucí mnichovského institutu pro ekonomický výzkum Clemens Fuest se obává, že ve 3. čtvrtletí 2020 se počet nezaměstnaných zvýší o 3 miliony lidí. Přičemž německý ministr hospodářství Peter Altmaier poznamenal, že do konce roku začne ekonomika opět růst.

(kou, prvnizpravy.cz, bild.de, foto: arch.)