Svátek má: Erik

Zprávy

Velikost textu:

Bild: Rozhořčený řecký premiér: „Nejsme cestovní kancelář!“

Bild: Rozhořčený řecký premiér: „Nejsme cestovní kancelář!“

Mnoho z těch, kteří hledají útočiště v EU, nejsou uprchlíci, uvedl v rozhovoru s německým Bildem řecký premiér.

Kyriakos Mitsotakis, řecký premiér
16. prosince 2019 - 07:20

Podle Kyriakose Mitsotakise jsou to jen ekonomičtí migranti a když sem přijedou, dobře si uvědomují, že „nemají právo na mezinárodní ochranu a že by zde vůbec neměli být“. Proto je třeba všechny tyto „uprchlíky“ poslat rovnou zpět, naléhal šéf řecké vlády.

V posledních měsících se počet uprchlíků a migrantů, kteří se snaží vstoupit do Evropské unie přes Řecko, výrazně zvýšil, uvedl řecký premiér Kyriakos Mitsotakis v rozhovoru pro německý bulvár Bild.

Jak objasnil předseda vlády Řecka, Řekové jsou nuceni denně přijímat několik set uprchlíků.

„Zároveň by měl každý pochopit, že mnoho z těch, kteří k nám přicházejí, ve skutečnosti nejsou uprchlíci," řekl Kyriakos Mitsotakis. „Jsou to ekonomičtí migranti. Přijedou sem, a jsou si dobře vědomi, že nemají právo na mezinárodní ochranu a že by zde vůbec neměli být.“


Všichni tito ekonomičtí migranti musí být „posláni rovnou zpět“, vyzval šéf řecké vlády.

„Je prostě neuvěřitelné, že Evropa stále neprovádí jednotnou migrační politiku, která je pro občany ve skutečnosti jednou z hlavních priorit,“ vyjádřil nepochopení řecký předseda vlády.

Pokud Evropská unie nekontroluje „kdo přichází a odchází“, nebude možné schengenské pásmo zachránit, uvedl Kiriakos Mitsotakis.

Pokud jde o samotné Řecko, řecká pobřežní hlídka není „cestovní kanceláří“, dodal předseda vlády.

(kou, prvnizpravy.cz, bild.de, foto: arch.)