Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

Bílé přilby se připravují na další provokaci v syrském Idlibu

Bílé přilby se připravují na další provokaci v syrském Idlibu

Západem podporovaná organizace Bílé přilby chystá další provokaci v severozápadním syrském regionu Velký Idlib, prozradil Vadim Kulit, zástupce šéfa ruského střediska pro usmíření v Sýrii .

Ilustrační foto
5. listopadu 2021 - 09:01

Velký Idlib je sídlem mnoha teroristických skupin, včetně Hay'at Tahrir al-Sham napojeného na al-Káidu. Bílé přilby s těmito skupinami úzce spolupracují.

„Ruské centrum pro usmíření znepřátelených stran obdrželo údaje, že členové pseudohumanitární organizace Bílé přilby připravují provokaci s cílem obvinit vládní síly z nevybíravých úderů na civilní zařízení a civilisty,“ řekl ruský důstojník.

Podle Kulita Bílé přilby rekrutují lidi z měst Kafr Kermin a Sarmada v Idlibu, aby se zúčastnili natáčení falešné videoreportáže.

„Plánují do akce  zapojit anglicky píšící reportéry, kteří dorazili do zóny deeskalace Idlibu, aby upozornili na provokaci," dodal Kulit.

Teroristické skupiny a Bílé přilby pravidelně provádějí provokace ve Velkém Idlibu, aby obvinily syrské vládní síly ze spáchání válečných zločinů, jako je úmyslné ostřelování civilistů.

Podle zpráv syrských, ruských a libanonských zdrojů se teroristé dokonce několikrát pokusili o útoky chemickými zbraněmi.

Teroristické skupiny a Bílé přilby doufají, že jejich propagandistické kousky by mohly vyprovokovat vojenské údery USA a jejich západních spojenců proti syrským vládním silám.


V současné době se teroristé ve Velkém Idlibu, kteří pokračují v porušování příměří zprostředkovaného loni Ruskem a Tureckem, připravují na možný útok Syrské arabské armády a jejích spojenců.

(rp,prvnizpravy.cz,southfront,foto:arch.)