Svátek má: Valdemar

Zprávy

Velikost textu:

Billy Six: Merkelová a její vláda mi nepomohla, pomohl mi Lavrov

Billy Six: Merkelová a její vláda mi nepomohla, pomohl mi Lavrov

<< VIDEO >> Celých 119 dnů byl ve Venezuele ve vazbě německý novinář Billy Six. Vláda Merkelové neučinila ani handshake k propuštění Sixe z venezuelské vazby.

Billy Six po příletu do Německa
20. března 2019 - 03:20

Pouze díky přímluvě ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova u představitelů Venezuely jsem byl propuštěn a mohl bezpečně odletět do Německa, tvrdí německý novinář Billy Six.

Six nemá žádné pochybnosti o tom, že ho německá spolková vláda nechala „na holičkách“, uvedl zachráněný Billy Six ve svém prvním prohlášení po příletu do Německa.

„Radost nyní převažuje nad hněvem a vztekem, musím říct velmi jasně, pokud naše vláda opustí lidi, i když má šanci, ano, to je důležitá věc. Má šanci pomoci, nevyužije ji a svou moc používá jinak libovolně. Existují jiné případy například novinář Denis Yücel, který byl zatčen v Turecku, tak zde došlo k zásahu ze strany německé vlády a Denis Yücel byl propuštěn. Takže obecně pokud vláda nebude protestovat proti zatčení novináře, tak z něj automaticky učiní zločince,“ uvedl Billy Six.

Vláda Angely Merkelové se během celé doby uvěznění novináře Sixe nikdy nesnažila vést kampaň za jeho propuštění.

Pro Billa Sixe je smutným poznáním, že jeho největším soupeřem ve venezuelské vazbě byla německá vláda.Billy Six je německý novinář , dokumentarista a autor . Začal svou novinářskou kariéru v místních novinách. V roce 2011 Six začal pracovat jako válečný reportér pro německé noviny Junge Freiheit v Egyptě . Od té doby pokryl většinu konfliktních oblastí světa, jako je Libye,  Sýrie,  Libanon  a Ukrajina. 17. listopadu 2018 byl Billy Six zatčen venezuelskou tajnou službou, měl být obviněn z „špionáže“, „vzpoury“ a „porušení bezpečnostních zón“ před vojenským soudem. 16. března 2019 bylo oznámeno, že Sixovi bylo dovoleno opustit zemi.

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)