Svátek má: Blažena

Zprávy

Velikost textu:

Blaha: Žádné zvíře nepomohlo tak bohatým jako netopýr!

Blaha: Žádné zvíře nepomohlo tak bohatým jako netopýr!

Pojďme si shrnout, co pandemie přinesla ve světě během roku, kdy o ní slyšíme. A nic tím nechci naznačovat..., píše na facebooku Ĺuboš Blaha.

Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
28. března 2021 - 04:20
.
Zisky pharmafirem vyletěly do astronomických výšin. Velké korporace a mocnosti mohou vakcínami vydírat celý svět.

Ti nejmocnější získali neuvěřitelnou moc a většina chudších zemí světa propadla do ještě větší závislosti než v minulosti. Nerovnost se prohlubuje. Strašidelné.

Ekonomika ve světě roste, korporace se mají skvěle, ale zaměstnance děsí propouštění, berou sociální práva a snižují mzdy pod záminkou pandemie.

Malý příklad. Od vypuknutí Covidu stoupl zisky Amazonu o 14 miliard dolarů. Majetek nejbohatšího muže Jeffa Bezose vzrostl o 70 miliard.

Jak upozorňuje americký socialistický senátor Bernie Sanders, Amazon také přestal platit svým zaměstnancům rizikový příplatek a snížil tak jejich životní standard.

Takto je to všude. Silní bohatnou, slabí chřadnou. Korporace pohltily zkrachovalé malé podniky, dochází k obrovské koncentraci ekonomiky. Větší pes žere.

Velké koncerny se zbavili konkurence malých firem a živnostníků. Ty státní opatření během pandemie smetly. To se to podniká, když malí nepřekáží ...

Korporátní střední vrstvy dostali možnost home-office, čili , aby své zdravotní rizika snížily na minimum. Dělníci a manuálně pracující po celém světě dále makají v továrnách a jsou nejvíce vystaveni zdravotním rizikům, nejvíce jich umírá a mají nejnižší platy.Vítězem pandemie budou důchodové korporace a celkově penzijní systémy. Zemřeli statisíce důchodců na  celém světě. Pro seniory je pandemie ranou, ale někdo na tom hodně vydělá ...

Na celém světě získaly státy diktátorské pravomoci, lidem zakázaly protestovat, odbory se nemohou bránit, svoboda je dnes podpultové zboží.

Tím pádem mohou růst zisky velkých firem, lidé se nemají jak bránit a blížíme se k neoliberální utopii - lidé přestávají být sociální bytosti, sedí sami doma před telkou, nakupují online, ukončil se společenský život ...

Nikdo se nevzpírá, neboť sám nic nezmůže. Rozdělily nás jako atomy. A když někdo nesouhlasí s tím, co se tu děje, korporátní média ho označí za třídního nepřítele, konspirátory a komunisty.


Pokud chcete, aby se lidé dobrovolně vzdali své svobody, šiřte strach. Válka. Pandemie. Pohroma. Zabírá všechno. Naomi Kleinová tomu říká - katastrofický kapitalismus.

A mezitím, dokud všichni mluví o pandemii, připravují se nové kšefty, nové války, nové pakty ... Mocní jsou mocnější, slabí slabší. Pokud pokud nás jednou i vypustí z domácího vězení, už bude pozdě se bránit.

Někomu ta pandemie přišla neuvěřitelně vhod. A ne, nebyli to běžní senioři ani živnostníci. Byly to mocnosti, korporace a miliardáři. Podívejte se na jejich zisky za poslední rok a pochopíte všechno.

Co dodat - ještě žádné zvíře v dějinách tak nepomohlo těm nejbohatším a nejmocnějším jako netopýr. Tím samozřejmě nic nenaznačuji. jenom gratuluji

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)