Blaha: Západ kvičí kvůli Bělorusku, ale co dělal v případě „Morales“?

zprávy

Líbí se mi, jak všichni na Západě šílí kvůli tomu, že Bělorusové donutili v Minsku přistát letadlo, protože na palubě byl chlapík, kterého obviňují z terorismu, píše na facebooku Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec.

Blaha: Západ kvičí kvůli Bělorusku, ale co dělal v případě „Morales“?
Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
24. května 2021 - 06:20

„Když v roce 2013 přiměly členské státy EU ve Vídni přistát státní letadlo Eva Moralese, prezidenta Bolívie, tak nikdo v Evropě ani nemukl. A to byl tedy jiný skandál,“ připomíná slovenský poslanec, „Američané dali tehdy několika evropským státům pokyn, že Moralesovo letadlo musí sundat, neboť na palubě se prý nachází Edward Snowden.“


Jen připomínám, že Snowden nebyl žádný terorista, ale chlapík, co vyzradil tajemství o amerických zločinech - čili hrdina. A kvůli němu přiměli přistát nejenže civilní letadlo, ale dokonce prezidentské letadlo.

Tehdy jsem neslyšel šílet nikoho z evropských lídrů, tiše byl celý Brusel a nynější slovenský ministr Korčok doma zabalený v americké vlajce si procvičoval zpívání americké hymny.

A když se několik latinskoamerických států obrátilo na OSN, že takové něco je naprosto nepřípustné, Západ se jim vysmál. Mezinárodní právo je přece jen cár papíru, pokud jde o zájmy USA.

Americká vláda spokojeně přiznala, že dala takový pokyn a evropské vlády vesele porušily všechna mezinárodní práva. A tito si dnes stěžují na Lukašenka. Perfektní.„Milé západní vlády, malá rada: Pokud chcete někomu něco vyčítat, bylo by asi lepší, kdybyste to samé nedělali sami. Pokud Lukašenka považujete za státního teroristu, tak co jste pak byly vy v případě Moralese?,“ upozorňuje Blaha.

Mimochodem, v případě Moralesova letu na palubě Snowden ani nebyl, čili to byl navíc ještě i úplný trapas. Z amerických tajných služeb si tehdy vystřelil Julian Assange.

Assange, to je ten, jehož nyní mučí v Británii a v USA pro něj žádají trest smrti. Také pouze za to, že vyzradil pravdu o amerických zločinech. Ehm, taková malá připomínka pro naše velké "demokraty".

„Já jen, že je to k popukání, když tito chtějí něco vyčítat Bělorusům. Vodu kážou, víno pijí. Říká se tomu - pokrytectví. V tom jsou na Západě mistři,“ dodává Ĺuboš Blaha.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)


Anketa

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano 39%
transparent.gif transparent.gif
Ne 61%
transparent.gif transparent.gif