Svátek má: Bohumil

Zprávy

Velikost textu:

Blaha: Zuzanu Čaputovou vypískali lidé na oslavách SNP

Blaha: Zuzanu Čaputovou vypískali lidé na oslavách SNP

Prezidentku Zuzanu Čaputovou vypískali lidé na oslavách SNP. Obrátila se zády k 600 tisícům a zmařila referendum - nemůže se divit, píše na facebooku Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec,

Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
30. srpna 2021 - 03:20

„Jak může Čaputová mluvit o sjednocení Slovenska, když vesele podepisuje segregační zákony proti neočkovaným.

To vy rozdělujete Slovensko, madam! Vy a ambasáda, jejíž sloužíte!,“ je přesvědčen slovenský poslanec Ĺuboš Blaha a pokračuje v komentáři.

Kdy jste Čaputovou slyšeli vyzvat liberální kavárny, aby nešířili nenávist? Kdy jste ji slyšeli říci, že nemůžeme dehumanizovat lidi, že jsou chátrou či dobytek?

Když dnes mluvíte o tom, jaký špatný je fašismus, možná by se mohla zamyslet nad tím, jestli se náhodou jako fašista nechováte sama. A despotismus, kterou kryjete.

Kdy se naposledy zastala Slováků? Pláče o Navalném, srdce jí trhá při běloruské opozici, vítá afghánské migranty ... Ale na Slováky kašle.

A pak přijede do Banské Bystrice, odkud nejprve policie vyžene lidí, neboť despotismus se národa bojí. Zábrany, zakuklenci a odstřelovači. Proti vlastnímu národu.

A pak se diví, že ji lidé mají plné zuby. To jsou lidé, kteří léta na oslavy SNP chodili - ještě v době, kdy madam kašlala na povstání a řešila byznys se skládkami.

My se nesnížíme k tomu, abychom oslavovali SNP s fašisty. Stát tam s vládními papaláši, co tu zavádějí apartheid - nikdy!


Uctili jsme si naše povstalecké hrdiny v Kremnických - tak jako loni. Na posvátných místech slovenského odboje proti fašismu. Tam, kde Němci vraždili Slováky.

Nikdy nezapomeneme. A vždy budeme bojovat proti fašistům - i těm, kteří se skrývají za liberalismus, ale přitom nenávidí lidi jako Hitler. Těm, kteří dnes vládnou.

Vláda si ten pískot zasloužila. Lidem se nemohou divit, že se vůči všemu tomu teroru a ponižování brání. Toto je jen začátek.

Začátek povstání.

Podobný pohled na oslavy SNP má i slovenský analytik Eduard Chmelár:
Jsem nesmírně znechucen nedůstojnými oslavami 77. výročí SNP. No řekněte, co je to za logiku, když se stát snaží inutit statisíce lidí k mši s papežem, ale na oslavu nejvýznamnějšího státního svátku Slovenské republiky zakáže účast veřejnosti a udělá z toho zářivý mejdan. Když prezidentka recituje fráze o spojování lidí a přitom je tak necitlivě rozděluje. Ne všichni však mohli a hlavně ne všichni si chtěli poslechnout „hluboké myšlenky′′ Zuzany Čaputové (jak moderátorka mluvila na margo jejích frází přečtených z papíru) a neměli chuť dělat křoví s papaláši a stát se výstavní trofejí na jejich fotkách.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)Jste spokojeni s výsledky komunálních a senátních voleb?

Ano
transparent.gif transparent.gif
29%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%