Svátek má: Kryštof

Zprávy

Velikost textu:

Bolton: Kolik času Trump stráví v Oválné pracovně a kolik před TV?

Bolton: Kolik času Trump stráví v Oválné pracovně a kolik před TV?

Donald Trump netvoří své názory na základě hodnocení svých vlastních odborníků, ale podle zpravodajských televizních kanálů a lidí, kteří nejsou z vlády.

Donald Trump a John Bolton v době "míru"
8. července 2020 - 11:04

Prohlásil to bývalý poradce pro národní bezpečnost USA John Bolton. Poznamenal, že pokud porovnáte, kolik času Trump stráví v Oválné pracovně a kolik při sledování televize, získáte „velmi zajímavé statistiky“.

V rozhovoru pro CBS News on Face The Nation bývalý americký bezpečnostní poradce John Bolton řekl, že Donald Trump věnuje televizi více pozornosti, než odborníkům z jeho vlastního kruhu, uvedl deník The Hill.

Bolton odpověděl na otázku, co ovlivňuje názory vedoucího Bílého domu - televize nebo poradců: „Myslím, že je to kombinace televize a lidí nepocházejících z vlády, kterým z nějakého důvodu důvěřuje.“


Podle bývalého poradce „by bylo možné odvodit velmi zajímavé statistiky, pokud spočítáme, kolik stráví (Trump) v Oválné pracovně ve srovnání s tím, kolik času tráví je v malé jídelně venku, kde jsou zapojeny kabelové zprávy. Televizní kanály.“

Kromě toho ve stejném rozhovoru Bolton zdůraznil, že nehodlá zveřejňovat žádné utajované informace. To platí také pro jeho knihu, jejíž publikaci se prezident pokusil publikaci zabránit, a odůvodnil ji hrozbou zveřejnění tajných informací. 

Otázka, podle čeho se „nejmocnější muž“ světa rozhoduje, je jistě zajímavá. Nicméně si nelze odpustit uštěpačnou poznámku – tentokrát s odkazem na samotného Donalda Tumpa -, že asi je někdy dobré, když neposlouchal své poradce, zejména „jestřába“ Johna Boltona. Americký prezident svého času totiž na Twitteru prohlásil: „Kdybych ho poslouchal, byli bychom už v šesté světové válce."

(kou, prvnizpravy.cz, facethenation, foto: arch.)