Bulharský zbrojař: Česká prohlášení o Vrběticích jsou plná rozporů

zprávy

Emilian Gebrev, bulharský zbrojař a obchodník, oficiálně popřel tvrzení českých úřadů, že zbraně a střelivo ze skladů Vrbetica byly určeny pro jeho společnost EMCO .

Bulharský zbrojař:  Česká prohlášení o Vrběticích jsou plná rozporů
Emilian Gebrev, bulharský zbrojař a obchodník
21. dubna 2021 - 09:01

„Tvrzení, že munice zničená v důsledku teroristického útoku v České republice v roce 2014 byla určena k zpětnému vývozu EMCO na Ukrajinu, je nepravdivá. Navíc společnost EMCO nikdy nevyvážela munici na Ukrajinu z České republiky. Můžeme to  prokázat dokumenty. "uvedla tisková služba EMCO a dodala, že bulharský vojenský vývoz na Ukrajinu" je zanedbatelný, pokud vůbec. "

„EMCO potvrzuje svoji připravenost spolupracovat s vyšetřovacími orgány České republiky a dalších spojeneckých zemí na zjištění pravdy v tomto případě. EMCO je připraveno spolupracovat s bulharskými vyšetřovacími orgány, pokud o to projeví zájem," dodala společnost.

Gebrev také poznamenal, že vyslovené předpoklady o explozích v České republice v roce 2014 obsahují „řadu rozporů a dokonce i vzájemně se vylučujících prohlášení“.


„Bulharské orgány by se měly aktivně podílet na tomto vyšetřování, protože akce Bulharska jsou zatím v ostrém kontrastu s akciemi ostatních zemí NATO, pokud jde o podvratné akce ruských speciálních služeb,“ uzavřelo EMCO.

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua,foto:arch.)


Anketa

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano 39%
transparent.gif transparent.gif
Ne 61%
transparent.gif transparent.gif