Svátek má: Radomír

Zprávy

Velikost textu:

Bundeswehr: Problémy s vrtulníky a teď nově nepoužitelné obrněnce

Bundeswehr: Problémy s vrtulníky a teď nově nepoužitelné obrněnce

Pouze 19,1% německých obrněnců Puma BMP je ve stavu bojové připravenosti, píše Bild. Kvůli nedostatku obrněných vozidel někteří němečtí velitelé již při cvičení používají běžná auta.

"Puma"
28. ledna 2020 - 06:20
 
Mezi důvody nízké bojové pohotovosti je nedostatek náhradních dílů a potíže s údržbou.

Německý BMP "Puma" má v Bundeswehru pověst "problémového dítěte". Článek uvádí, s odvoláním na tajné informace z Bundeswehru, že v současné době je pouze 19,1% vojenských vozidel v pohotovosti.

Podle interní dokumentace německé armády jsou hlavními důvody tohoto stavu nedostatek náhradních dílů a obtížná údržba. V důsledku toho čelí Bundeswehr v souvislosti s nadcházejícím přezbrojením nedostatku pěchotních bojových vozidel.

 
Protože bojová připravenost vozidel Puma je na extrémně nízké úrovni, armáda již při cvičení přechází na alternativní možnosti. Bundeswehr zejména doporučuje zvážit „inovativní možnosti školení“. Podle článku to ve skutečnosti znamená, že motorizované pěchotní jednotky, které nemají dostatek BMP Puma pro výcvik, by měly místo toho používat běžná auta. Již řada německých velitelů tuto metodu použila.
 
Mezitím se v roce 2023 přesune velitelství sil rychlé reakce NATO do Německa: Bundeswehr slíbil, že k nim přidá motorizovanou pěchotní brigádu se 40 bojovými vozidly Puma. V roce 2021 by měl Bundeswehr dostat další obrněná vozidla Puma. Pokud nebude tento úkol dokončen, němečtí vojáci budou muset použít předchozí obrněnce typu Marder, ty jsou v provozu od roku 1971.

(rp,prvnizpravy.cz,bild,foto:arch.)