Svátek má: Zita

Zprávy

Velikost textu:

Business Insider zařadil F-35 do nejhorších vojenských projektů USA!

Business Insider zařadil F-35 do nejhorších vojenských projektů USA!

Americký portál Business Insider zahrnul „stealth“ bitevnik F-35 do seznamu nejhorších návrhů vyvinutých americkou armádou díky svým vysokým nákladům a nespolehlivosti.

Americká "stealth" stíhačka F-35
4. června 2019 - 11:06

Během realizace programu F-35 se projevily četné technické a provozní problémy letadla, uvedl BI. Podle výsledků poslední inspekce Pentagonu byly odhaleny další problémy se spolehlivostí a bojovou připraveností bitevníku. Zároveň, jak sdělila média, náklady programu na jeho provoz vzrostly na téměř 1,2 bilionu dolarů.

Kromě F-35, Business Insider také zahrnul do seznamu torpédoborce třídy Zumwalt, pobřežní lodě (takzvané Littoral Combat Ship), letadlové lodě třídy „Ford“, a elektromagnetické kolejové dělo.

Torpédoborec Zumwalt, jehož vývoj byly vynaloženy miliardy dolarů, má problémy s elektrárnami, elektronikou na palubě, zbraněmi a pravděpodobně se „stealth“ krytím, napsal Business Insider.


Pobřežní lodě typu LCS mají také řadu technických nedostatků a obavy vyvolává jejich přežití v konfliktu s vysokou intenzitou, poznamenal portál.

Podobný problém má letadlová loď třídy „Ford“. Poslední test Pentagonu tedy odhalil „špatnou nebo neznámou spolehlivost systémů kritických pro letní operace“, uvedl BI.

Drahý elektromagnetický railsotron, který byl v USA vyvíjen více než deset let, má takové technické nevýhody, jako je omezená rychlost palby, značnou spotřebu energie, což z něj dělá špatnou náhradu stávajících zbraní, napsal autor materiálu.

„Americká armáda spolu se svými průmyslovými partnery vytváří některé z nejlepších zbraní na světě, ale výrobní programy zřídka fungují tak hladce, jak se očekávalo," dodal Business Insider.

(kou, prvnizpravy.cz, businessinsider.com, foto: arch.)