Svátek má: Zuzana

Zprávy

Velikost textu:

Bývalý generál a poradce Merkelové předpovídá rychlý konec války

Bývalý generál a poradce Merkelové předpovídá rychlý konec války

Bývalý německý brigádní generál Erich Vad předpokládá, že válka na Ukrajině brzy skončí.

Erich Vad, bývalý německý brigádní generál
25. února 2022 - 09:01

Putin tuto válku vyhraje, protože ruské ozbrojené síly jsou moderní, dobře vybavené, protože mají i mnohonásobnou přesilu, protože mají strategické východisko, proti kterému se prostě nelze bránit," řekl dlouholetý vojensko-politický poradce. kancléřce Angele Merkelové (CDU) ve čtvrtek večer v pořadu ZDF „Maybrit Illner“.

„Z vojenského hlediska je věc u konce. A moje hodnocení je, že to bude jen otázka pár dní a nic víc,“ řekl brigádní generál ve výslužbě. "Pokud Putin neudělá krok na západní Ukrajinu," řekl. „Tady musí počítat s masivním odporem."

V tomto případě by mohlo dojít k vleklé „partyzánské válce ve stylu Afghánistánu“. Tomu se však ruský prezident vyhne. „Proto věřím, že neobsadí celou zemi."

Přijetí Ukrajiny do NATO je podle Vada definitivně mimo stůl Putinovou anexií částí Ukrajiny. „Z pohledu NATO nepřijmeme žádnou zemi, která má vnitřní konflikt se sousední zemí."

Vojenský expert považuje Putinův útok na východoevropské země NATO za nepravděpodobný: „Myslím si, že Putin jedná velmi racionálně, ne hystericky a ne idiotsky, ale v mocenské politice se chová velmi chladně, dlouho plánované, celá věc je napsaná jako scénář,"


„Určitě neudělá tu chybu, že se dotkne oblasti NATO, protože ví, že dostane plný náklad Západu, a nemůže se přes to dostat ani vojensky," konstatoval Vad.

Nyní je důležité, aby Západ ukázal sílu, zvýšil odstrašení a ukázal Putinovi: „Tady je hranice. Nemůžeme to udělat ekonomickými sankcemi, ale opravdu tvrdou silou, tvrdou vojenskou silou," zdůraznil Vad. „Musíme to dát jasně najevo, aby nedostal chuť.“

Vad také vyzval k posílení Evropy jako vojenské síly. „Putin nás nakonec nebere vážně, protože jako Evropané nemáme vojenský vliv."

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)