Svátek má: Darja

Zprávy

Velikost textu:

Bývalý prezident Ukrajiny se tvrdě pustil do „cynického" lhaní vlády!

Bývalý prezident Ukrajiny se tvrdě pustil do „cynického" lhaní vlády!

Bývalý ukrajinský prezident Leonid Kravčuk uvedl, že ukrajinská vláda „slibuje a přitom otevřeně a cynicky lže". Prohlásil to v rozhovoru s portnálem „Strana.ua".

Leonid Kravčuk, bývalý ukrajinský prezident
29. července 2018 - 11:05

Řekl, že „někdy, ale ne často“, on a jiní bývalí prezidenti Viktor Juščenko a Leonid Kučma se setkali se současným ukrajinským vůdcem Petro Porošenkem.

Podle Kravčuka se nezúčastňuje tvorby státní politiky a je tím „dokonce potěšen" . Vysvětlil totiž, že si „zvykl dělat to, co slíbil".

„Dnes se bohužel slova a skutky neshodují. A oni slibují, otevřeně a cynicky podvádějí. Nechci se podílet na formování politiky s takovými sliby," zdůraznil.

Kravčuk není jediný bývalý lídr Ukrajiny, který kritizuje současnou Porošenkovu vládu. Před časem se do ní pustil i Leonid Kučma.


Kravčuk zároveň uvedl, že cestu vidí nikoliv v chlubivých prohlášeních „o skvělých činech, jak se skvěle daří“, zatimco mnoho Ukrajinců je pod úrovní bídy, kdy na východě země teče krev a společnost zachvacuje frustrace. Doporučuje – a již delší dobu – dialog se všemi skupinami ukrajinské společnosti včetně opozice u „kulatého stolu“. A to samé platí i pro dialog Porošenka a Putina. Protože bez Ruska se problém Donbasu jen těžko vyřeší.

(kou, prvnizpravy.cz, strana.ua, foto: arch.)