Svátek má: Bořivoj

Zprávy

Velikost textu:

Bývalý šéf CIA a Pentagonu: USA uvalily na Rusko příliš mnoho sankcí

Bývalý šéf CIA a Pentagonu: USA uvalily na Rusko příliš mnoho sankcí

Washington zavedl tolik protiruských sankcí, že téměř úplně ztratil schopnost vyvíjet touto metodou tlak na Moskvu.

Robert Gates, bývalý šéf Pentagonu a bývalý ředitel CIA
22. června 2021 - 11:30

Tento názor vyjádřil bývalý šéf Pentagonu a bývalý ředitel CIA Robert Gates ve svém projevu na virtuální akci pořádané Institutem Ronalda Reagana.

„Osobně se domnívám, že se zdá, že jsme vyčerpali všechny sankce proti Rusku. Zavedli jsme hodně sankcí proti Rusku. Myslím, že jich zbývá málo, které jsme dosud nezaváděli, “řekl.

Gates rovněž uvedl, že „mnoho z těchto sankcí se nakonec dotkne obyčejných Rusů“.

Zároveň učinil prohlášení, že Spojené státy by měly v reakci na kybernetické útoky údajně prováděné hackery usazenými v Rusku přijmout opatření proti představitelům země.
 
„Myslím si, že pokud budou tyto útoky pokračovat, musíme být kreativní a nejen jednat proti hackerům, což by jim způsobilo vážné potíže, ale také možná zvážit opatření, která můžeme podniknout proti lidem kolem Putina,“ je přesvědčen bývalý šéf Pentagonu a CIA.


Americký prezident Joe Biden minulý týden po setkání v Ženevě s Putinem uvedl, že předal ruskému vůdci seznam 16 typů infrastrukturních zařízení, útoky, které by podle návrhu americké strany měly být podle návrhu americké strany potlačeny nejzávažnějším způsobem. Téma hrozeb v kyberprostoru získalo v posledních měsících zvláštní význam ve Spojených státech.

Na začátku května útočníci ze skupiny DarkSide pronikli do systémů Colonial Pipeline. Podle amerických zpravodajských služeb může být DarkSide založen na území Ruské federace nebo východní Evropy, ale není spojen s žádnou vládou. 31. května došlo k útoku na počítačové sítě americké divize masokombinátu JBS.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)