Svátek má: Anastázie

Zprávy

Velikost textu:

Chystá se digitální certifikát potvrzující očkování proti koronaviru

Chystá se digitální certifikát potvrzující očkování proti koronaviru

Microsoft, Oracle a zdravotnické organizace v současné době vyvíjejí digitální záznam očkování COVID-19, aby izolovaly a vystopovaly ty, kteří nebyli očkováni. V současné době jej využívají tři letecké společnosti

Ilustrační foto
18. ledna 2021 - 12:30

Podle vývoje digitálního očkovacího certifikátu COVID-19 by mohla společnost, letecké společnosti a vlády ověřit, zda osoby vakcínu dostaly. Také The Hill potvrdilo tyto zprávy.

Ve čtvrtek iniciativa Credential Vaccination Credential Initiative oznámila, že vyvíjí technologii pro potvrzení očkování v případě, že vlády budou vyžadovat, aby lidé poskytli důkazy o tom, že byli očkováni za účelem cestování.

„Vizí VCI je dát jednotlivcům příležitost získat zašifrovanou digitální kopii svého očkovacího lístku, který si mohou uložit do digitální peněženky podle svého výběru,“ uvedla tisková zpráva . Pokud nechcete používat smartphone, můžete získat papíry s QR kódy, které obsahují podobně ověřitelné důkazy.

Stoupenci impéria vakcín doufají, že tato technologie umožní lidem „prokázat své zdraví, aby se mohli bezpečně vrátit na cesty, do práce, do školy a do života a zároveň chránit svá data.“ Skupina využívá práci Digitální dokument projektu International Commons, který ověří, že osoba testovala negativně na COVID-19.


V současné době systém Commons Project , vyvinutý ve spolupráci s Rockefellerovou nadací , používají tři hlavní letecké společnosti. Podle Paula Meyera, výkonného ředitele projektu Commons , koalice v současné době jedná s několika vládami o vytvoření programu, který bude vyžadovat pro vstup do země negativní testy nebo důkazy o očkování. Meyer v tiskové zprávě uvedl : „Cílem iniciativy Vaccination Credential Initiative je poskytnout jednotlivcům digitální přístup k jejich záznamům o očkování, aby mohli používat nástroje jako CommonPass lze je použít k bezpečnému návratu na cesty, do práce, do školy a do života a zároveň k ochraně jejich dat. “

Práva, která se dříve považovala za samozřejmost, jsou nyní spojena s určitými podmínkami (například testem). To znamená, že se stále rychleji zavádí očkovací režim, kdy se „nemocnost“ stává trestným činem .

(rp,prvnizpravy.cz,freiwelt,foto:arch.)