Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Čína obviňuje Spojené státy z vytváření chaosu ve světě!

Čína obviňuje Spojené státy z vytváření chaosu ve světě!

Čína ostře zkritizovala činnost Spojených států ve světě i v nich samotných. V posledních letech tak reaguje svým dokladem na zprávu úřadů USA ohledně stavu lidských práv ve světě a v Číně.

Ilustrační foto
15. března 2020 - 09:01

Spojené státy nepočítají s mezinárodními normami, odstupují od mnohostranných dohod, používají sankce a zbraně, jejich jednání v duchu hegemonie vedlo k chaosu a humanitárním katastrofám ve světě, uvádí zpráva Státní rady Čínské lidové republiky „Porušování lidských práv ve Spojených státech-2019“.

„Spojené státy se řídí politikou jednostranných akcí na obranu svého hegemonického postavení, porušujících mezinárodní pořádek a systém mezinárodních vztahů, založených na cílech a zásadách Charty OSN," cituje dokument RIA Novosti.


Washington, poznamenali v Pekingu, vystupuje z mezinárodních dohod při každé příležitosti, zbavuje se mezinárodní odpovědnosti, otřásá základy globální vzájemné důvěry a spolupráce.

„Spojené státy se opakovaně uchýlily k sankcím a používání zbraní, které vedly k nepokojům a chaosu v mnoha částech světa a k vážným humanitárním katastrofám," uvedli ve Státní radě ČLR.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)